Marvel skasował serial "Cloak and Dagger"

25.10.2019 10:19
Cloak and Dagger|undefined Fot. kad z serialu Cloak and Dagger

Trzeci sezon serialu "Cloak and Dagger" nie ujrzy światła dziennego. Przedstawiciele Marvela zadecydowali o skasowaniu serialu Freeform.

W połowie 2019 roku zadebiutował drugi sezon serialu "Cloak and Dagger". Twórcy rozwinęli tytułowych superbohaterów i stworzyli ciekawą kontynuację, która jednak nie doczeka się ciągu dalszego. Szefostwo Marvela postanowiło skasować tytuł.

"Cloak and Dagger" - Marvel skasował serial

Jak podaje The Hollywood Reporter, nie zobaczymy trzeciego sezonu "Cloak and Dagger". Prawdopodobnie zakończenie serialu ma związek z odejściem Jepha Loeba, który przez wiele lat pełnił rolę szefa Marvel TV. Jego obowiązki przejmie Kevin Feige - prezes Marvel Studios. Poza tym w roku 2020 zadebiutują nowe seriale rozgrywające się w MCU, o wiele bardziej powiązane z filmami, które trafią na platformę streamingową Disney+.

Przeczytaj także

Szefowie stacji Freeform skomentowali zakończenie pracy nad "Cloak and Dagger" w oficjalnym oświadczeniu.

Jesteśmy bardzo dumni z "Cloak and Dagger" i historii, jaką opowiadał serial. Jesteśmy bardzo wdzięczni niesamowitym talentom Olivii Holt i Aubreya Josepha za powołanie do życia ukochanych bohaterów i showrunnerowi Joemu Pokaskiemu za jego wizję. Chcielibyśmy podziękować naszym partnerom w Marvel Television za wspaniałe dwa sezony i jesteśmy wdzięczni, że możemy wspólnie pracować nad kolejnym projektem.

Zobacz: "Cloak and Dagger" - odc. 1, 2 [RECENZJA]

Produkcja zadebiutowała w czerwcu 2018 roku. "Cloak and Dagger" z Olivią Holt jako Tandy Bowen oraz Aubreyem Josephem w roli Tyrone'a Johnsona. Pierwszy sezon skupiał się na życiowych rozterkach głównych bohaterów, którzy są nastolatkami. Oczywiście pojawił się wątek supermocy, którymi dysponują Cloak i Dagger, ale został zepchnięty na drugi plan. Zdecydowanie zmieniło się to w drugim sezonie, gdzie pojawiło się o wiele więcej akcji. Nadal jednak podejmowano problemy nastoletnich protagonistów.

Przeczytaj także

Skasowanie serialu nie oznacza jednak, że nigdy więcej nie zobaczymy Cloaka i Dagger. Bohaterowie powrócą w trzecim sezonie "Runaways", który będzie crossoverem obu tytułów.

"Runaways" sezon 3 - kiedy premiera?

"Runaways" to również produkcja opowiadająca o nastoletnich herosach i skierowana głównie do widzów w ich wieku. Grupa wyrzutków o supermocach powróci na stacji Hulu już 13 grudnia 2019 roku.

Obecnie jedynymi wciąż kontynuowanymi serialami na podstawie komiksów Marvela są "Runaways" i "Agenci S.H.I.E.L.D.". Ostatni z tytułów w 2020 roku doczeka się finałowego sezonu. Na razie nie wiadomo jaka przyszłość czeka "Runaways".

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Hellstrom" - znamy obsadę nowego serialu Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.