Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje? Po sieci zaczął krążyć paskudny fake news

11.07.2022 15:48
Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje? Po sieci zaczął krążyć paskudny fake news Fot. Leszek Kotarba/East News

Niektórzy ludzie naprawdę nie mają wstydu - nie dawno w sieci pojawiły się spamowe posty, które informowały o rzekomej śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, popularnej Halinki ze "Świata według Kiepskich".

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje? Paskudne fake newsy

Marzena Kipiel-Sztuka to bez wątpienia znana aktorka, która w pamięci widzów zapisała się oczywiście występem w roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich". Niestety, niedawno banda jakichś internetowych prostaków postanowiła żerować na jej popularności i wizerunku, rozpowszechniając w socialach posty o jej śmierci. Całość oczywiście była jednym wielkim kłamstwem, a akcja miała na celu wyłudzać dane osobowe.

Polecamy

W grupkach Facebookowych i innych wątpliwej jakości fanpage'ach pojawiały się jakiś czas temu posty na temat śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Kolaż składający się z czarno-białego zdjęcia aktorki oraz fotografii z miejsca rzekomego wypadku całkiem nieźle przyciągały wzrok. Do tego całość była jeszcze okraszona poniższym podpisem:

Tragiczny wypadek gwiazdy Polsatu. Zmarła gwiazda jednego z najpopularniejszych seriali "Świat według Kiepskich". Kamera przemysłowa zarejestrowała ostatnie sekundy życia oraz całe zajście. Oficjalna strona serialu publikuje wstrząsające nagranie

W poście jednak oprócz tego zamieszczony jest też bardzo, ale to bardzo wiarygodnie wyglądający link do strony... oficjalna-strona-serialu.pl (XD - przyp. red.). Wierzymy w was, drodzy czytelnicy, ale jeszcze raz podkreślmy - całość jest jednym wielkim oszustwem, więc nie klikajcie w tego typu odnośniki.

Marzena-Kipiel-Sztuka2 Fot. screen Demagog/Facebook.com
Polecamy

Komentarze pod postami są oczywiście wyłączone przez osoby publikujące. Nikogo to nie powinno dziwić - w końcu każda osoba przy zdrowych zmysłach szybko napisałaby, że cały post to obrzydliwy fake, a link jest oszustwem.

Śledztwo portalu Demagog zweryfikowało, że zdjęcie z wypadku pierwotnie ukazało się na portalu kontakt24.tvn24.pl w listopadzie 2019 roku. Zderzyły się wówczas dwa samochody, a ofiarami byli 46-letni kierowca oraz 70-letnia pasażerka. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.