Matthew Perry z "Przyjaciół" był bliski śmierci: "miałem 2% szansy na przeżycie"

20.10.2022 14:20
Matthew Perry z "Przyjaciół" był bliski śmierci: "miałem 2% szansy na przeżycie" Fot. Press Line Photos/ Splash News/EAST NEWS

Sława ma swoje mroczne strony i przekonał się o tym Matthew Perry. Aktor po wielu latach po skończeniu pracy przy "Przyjaciołach" podzielił się swoimi wspomnieniami w nowej autobiografii. 

Matthew Perry był bliski śmierci: miałem 2% szans na przeżycie

Matthew Perry wcielał się w latach 1994-2004 w Chandlera w serialu "Przyjaciele". Rola przyniosła mu ogromną rozpoznawalność na całym świecie, ale aktor miał spore problemy z poradzeniem sobie z nową sytuacją. Wyznał, że bał się ocen innych ludzi, a praca na planie serialu była dla niego niezwykle stresująca.

Polecamy

To sprawiło, że zaczął się zmagać z uzależnieniami. Wcześniej aktor wyjaśniał, że nie pamięta niektórych dni spędzonych na planie popularnego serialu, a teraz zdradzi znacznie więcej w swojej nadchodzącej autobiografii "Friends, Lovers and The Big Terrible Thing".

W niej, Perry opowie m.in. o tym, jak uzależnił się od alkoholu, narkotyków i leków. Na pierwszy odwyk trafił w 1997 roku, czyli w szczycie popularności serialu "Przyjaciele". Powrót do tych czasów był jednak trudny, dlatego aktor długo wstrzymywał się z napisaniem książki.

Jak powiedział w rozmowie z magazynem People, chciał też mieć trzeźwe podejście do sprawy:

Żeby to wszystko spisać, to musiałem poczekać, aż będę całkowicie trzeźwy. Wierzę, że to pomoże innym.

Polecamy

People zaznacza, że sytuacja była tragiczna - w przedpremierowych fragmentach aktor wyznaje, że w 2018 roku był bliski śmierci. Perry walczył o życie po pęknięciu okrężnicy z powodu nadużywania opioidów. Gwiazdor "Przyjaciół" spędził dwa miesiące w śpiączce, a dochodził do siebie przez następne pięć miesięcy:

Lekarze powiedzieli mojej rodzinie, że mam 2 procent szans na przeżycie.

Na szczęście aktor wyszedł na prostą i teraz zachęca wszystkich do tego, by nie bali się korzystać z terapii i pomocy. Więcej na temat życia Perry'ego dowiemy się 1 listopada 2022 roku, kiedy to książka "Friends, Lovers and The Big Terrible Thing" trafi do sprzedaży.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.