„Miasto na wzgórzu” z Kevinem Baconem w roli głównej. O czym opowiada nowy serial kryminalny?

18.06.2019 11:37
Foto: materiały prasowe|undefined Fot. materiały prasowe

Na platformie HBO GO zadebiutował właśnie nowy serial kryminalny. Czego dotyczy fabuła „Miasta na wzgórzu” i kto znalazł się w obsadzie?

17 czerwca 2019 roku na platformie HBO GO zadebiutował pierwszy odcinek nowego serialu kryminalnego. „Miasto na wzgórzu” to dziesięcioodcinkowa seria z Kevinem Baconem i Aldisem Hodgem w rolach głównych, wyprodukowana przez stację SHOWTIME. O czym opowiada produkcja?

„Miasto na wzgórzu” – fabuła

Serial „Miasto na wzgórzu” to historia sojuszu pomiędzy skorumpowanym agentem FBI, a idealistycznym zastępcą prokuratora. Akcja rozgrywa się w Bostonie lat 90. XX wieku. Przestępczość to istna plaga nękająca miasto, na którą przyzwala policja, dla której rasizm i korupcja są na porządku dziennym. Jednak gdy na scenę wchodzi zastępca prokuratora okręgowego Decourcy Ward (Aldis Hodge), nastaje czas zmian. Bohater nawiązuje niecodzienny sojusz ze skorumpowanym, acz szanowanym agentem FBI Jackiem Rohrem (Kevin Bacon). Wspólnie rozpoczynają śledztwo w sprawie rodziny napadającej na samochody pancerne. Wkrótce oskarżenia zaczynają dosięgać kolejnych funkcjonariuszy z Bostonu.

Przeczytaj także

„Miasto na wzgórzu” – twórcy

Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi serialu są Chuck MacLean („Dusiciel z Bostonu”) i Tom Fontana („Wydział zabójstw Baltimore”), który pełni również funkcję showrunnera. Oprócz tego, producentami wykonawczymi są również Jennifer Todd („Tożsamość Bourne’a”, „Memento”), Ben Affleck, Matt Damon, Michael Cuesta oraz Barry Levinson. Konsultantem produkcji jest James Mangold („Logan: Wolverine”, „Spacer po linie”).

Za scenariusz i reżyserię odcinka pilotażowego odpowiada Chuck MacLean, zaś Kevin BaconJorge Zamacona pełnią obowiązki producentów współwykonawczych.

Foto: kadr ze zwiastuna serialu Fot. Foto: kadr ze zwiastuna serialu "Miasto na wzgórzu"

Zobacz też: 10 najlepszych seriali kryminalnych XXI wieku

„Miasto na wzgórzu” – obsada

W serialu „Miasto na wzgórzu” wystąpili między innymi Kevin Bacon, Aldis Hodge, Jonathan Tucker, Mark O’Brien, Lauren E. Banks, Amanda Clayton, Tony Jere Shea, Kevin Chapman i Jill Hennessy.

Foto: materiały prasowe Fot. Foto: materiały prasowe

„Miasto na wzgórzu” – odcinki

Serial „Miasto na wzgórzu” składa się z 10 odcinków, które pojawiać się będą każdego poniedziałku w okolicach godziny 6:00. Telewizyjna premiera produkcji przypada na dzień 17 lipca 2019 roku i emitowana będzie każdej środy na kanale HBO3 o godzinie 21:45.

Zobacz też: HBO GO - nowości na czerwiec 2019

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.