Netflix świętuje Miesiąc Dumy. W specjalnym wideo przypomina najważniejsze postaci LGBT ze swoich produkcji

Natalia Hluzow
28.06.2018 15:23
LGBT na Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

„Poznaj różne kolory miłości” oraz „Miłość odmienia się przez wiele przypadków” to hasła, którymi Netflix manifestuje swoje uczestnictwo w celebrowaniu Miesiąca Dumy LGBT.

Odkąd państwa na całym świecie zaczęły ogłaszać czerwiec Miesiącem Dumy, liczne firmy i instytucje coraz częściej decydują się na to, by w miesiącu tym w sposób szczególny podkreślić swoje wsparcie względem społeczności LGBT. Netflix przygotował z tej okazji całą kampanię związaną z postaciami LGBT w filmach i serialach, rozpoczynając od rozsyłania zaprzyjaźnionym redakcjom zestawu sprejów opatrzonych hasłem „Poznaj różne kolory miłości”.

Na tym jednak nie koniec. W czerwcu 2018 na budynkach w centrum Warszawy pojawiły się gigantyczne billboardy prezentujące homoseksualne bohaterki serialu „Orange is the New Black” z podpisem „Orange is part of the rainbow” (Pomarańczowy jest częścią tęczy). Jeden z nich udało nam się uchwycić na bloku przy ulicy Marszałkowskiej:

Na zakończenie Miesiąca Dumy LGBT serwis zaprezentował też specjalny materiał wideo poświęcony postaciom LGBT w filmach i serialach Netfliksa.

Miesiąc Dumy LGBT na Netflix

Podczas tegorocznego Miesiąca Równości Netflix postanowił oddać głos homoseksualnym i transseksualnym bohaterom swoich seriali, którzy prezentują różne kolory miłości. W specjalnym materiale wideo zebrał Piper i Alex z „Orange is the New Black”, które są w pełnym burz i miłości związku rodem z najlepszego romansu, podobnie jak Kelly i Yorkie z jednego z odcinków „Black Mirror” pt. „San Junipero”. W filmiku pojawia się także Denise, homoseksualna Afroamerykanka z serialu „Master of None” i pokazuje, jak przenikają się granice seksualności i rasy, zaś Nomi Marks z „Sense8” oraz Sophia Burset z „Orange is the New Black” udowadniają, że osób transpłciowych nie powinno się szufladkować według standardowych ról. Nie zapominano również o serialu „Porady różowej brygady”, którego bohaterowie są najlepszym przykładem, że bycie gejem ma mnóstwo różnych odcieni.

Po co cała ta kampania? Potrzeba przeprowadzania takich akcji wynika z faktu, że w wielu częściach świata osoby LGBT (oraz wszyscy, którzy je wspierają) wciąż narażone są na szykanowanie, zastraszanie, nękanie, a nawet przemoc czy aresztowania. Właśnie dlatego tak ważne jest oswajanie z tematyką LGBT bezpodstawnie uprzedzonych do niej ludzi. Jak widać, Netflix wie, że czynienie tego poprzez popularne filmy i seriale, jest jedną z wielu właściwych dróg do sukcesu.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.