Netflix świętuje Miesiąc Dumy. W specjalnym wideo przypomina najważniejsze postaci LGBT ze swoich produkcji

Natalia Hluzow
28.06.2018 15:23
LGBT na Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

„Poznaj różne kolory miłości” oraz „Miłość odmienia się przez wiele przypadków” to hasła, którymi Netflix manifestuje swoje uczestnictwo w celebrowaniu Miesiąca Dumy LGBT.

Odkąd państwa na całym świecie zaczęły ogłaszać czerwiec Miesiącem Dumy, liczne firmy i instytucje coraz częściej decydują się na to, by w miesiącu tym w sposób szczególny podkreślić swoje wsparcie względem społeczności LGBT. Netflix przygotował z tej okazji całą kampanię związaną z postaciami LGBT w filmach i serialach, rozpoczynając od rozsyłania zaprzyjaźnionym redakcjom zestawu sprejów opatrzonych hasłem „Poznaj różne kolory miłości”.

Na tym jednak nie koniec. W czerwcu 2018 na budynkach w centrum Warszawy pojawiły się gigantyczne billboardy prezentujące homoseksualne bohaterki serialu „Orange is the New Black” z podpisem „Orange is part of the rainbow” (Pomarańczowy jest częścią tęczy). Jeden z nich udało nam się uchwycić na bloku przy ulicy Marszałkowskiej:

Na zakończenie Miesiąca Dumy LGBT serwis zaprezentował też specjalny materiał wideo poświęcony postaciom LGBT w filmach i serialach Netfliksa.

Miesiąc Dumy LGBT na Netflix

Podczas tegorocznego Miesiąca Równości Netflix postanowił oddać głos homoseksualnym i transseksualnym bohaterom swoich seriali, którzy prezentują różne kolory miłości. W specjalnym materiale wideo zebrał Piper i Alex z „Orange is the New Black”, które są w pełnym burz i miłości związku rodem z najlepszego romansu, podobnie jak Kelly i Yorkie z jednego z odcinków „Black Mirror” pt. „San Junipero”. W filmiku pojawia się także Denise, homoseksualna Afroamerykanka z serialu „Master of None” i pokazuje, jak przenikają się granice seksualności i rasy, zaś Nomi Marks z „Sense8” oraz Sophia Burset z „Orange is the New Black” udowadniają, że osób transpłciowych nie powinno się szufladkować według standardowych ról. Nie zapominano również o serialu „Porady różowej brygady”, którego bohaterowie są najlepszym przykładem, że bycie gejem ma mnóstwo różnych odcieni.

Po co cała ta kampania? Potrzeba przeprowadzania takich akcji wynika z faktu, że w wielu częściach świata osoby LGBT (oraz wszyscy, którzy je wspierają) wciąż narażone są na szykanowanie, zastraszanie, nękanie, a nawet przemoc czy aresztowania. Właśnie dlatego tak ważne jest oswajanie z tematyką LGBT bezpodstawnie uprzedzonych do niej ludzi. Jak widać, Netflix wie, że czynienie tego poprzez popularne filmy i seriale, jest jedną z wielu właściwych dróg do sukcesu.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.