„Miodowe Lata” wracają. Artur Barciś i Cezary Żak. Rapują na rzecz #Hot16Challenge2

13.05.2020 10:41
„Miodowe Lata” wracają. Artur Barciś i Cezary Żak. Rapują na rzecz #Hot16Challenge2 Fot. . East News

Artur Barciś i Cezary Żak, którzy występowali razem w popularnym serialu „Miodowe Lata” odpowiedzieli na nominację do #Hot16Challenge2. O czym rapują „kanalersi”?

Duet aktorów – Artur Barciś i Cezary Żak, którzy przez lata występowali wspólne w popularnym serialu „Miodowe lata”, a następnie w kolejnych sezonach „Rancza”, odpowiedzieli na nominację do wyzwania, które zatacza coraz szersze kręgi w polskim świecie kultury i polityki.

Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na pomoc lekarzom oraz szpitalom, walczącym z efektami pandemii koronawirusa. Każdy nominowany poza nagraniem „gorących 16 wersów” wpłaca pieniądze na specjalnej podstronie na portalu SiePomaga.pl, a następnie nominuje kolejne osoby.

Przeczytaj także

Sukces „Miodowych Lat”

Serial telewizyjny „Miodowe Lata”, emitowany był w latach: 1998-2003. Pomysł wyjściowy produkcji bazował na amerykańskim serialu „The Honeymooners” z lat 50. Warto jednak zwrócić uwagę, że polski serial, który doczekał się aż 9 serii oraz kilku odcinków specjalnych, w późniejszym okresie stawiał także na autorskie treści na podstawie własnych scenariuszy.

Produkcja była swego czasu niezwykle popularna i do dziś wspominana jest z rozrzewnieniem przez wielu widzów. Serial opowiadał o zwyczajnym życiu dwójki przyjaciół – pracownika kanałów miejskich oraz kierowcę tramwaju, którzy co chwila nie mogli dogadać się ze sobą w różnych błahych sprawach, ku uciesze widzów.

Przeczytaj także

Krawczyk i Norek znów razem

Serial doczekał się także wersji scenicznej, teatralnej, a duet bohaterów: Karol Krawczyk i Tadeusz Norek na stałe wpisali się w polską popkulturę. Teraz, dzięki #Hot16Challenge2 mieliśmy szansę zobaczyć, jak wyglądałoby spotkanie tych bohaterów po latach. Barciś i Żak podeszli bowiem do swojego wyzwania w wyjątkowo aktorski sposób, a ich wideo, poza samym rapem, przyciąga w szczególności przekomarzaniami słownymi obu aktorów. 

Krawczyk i Norek znów razem – zobacz wideo

Artur Barciś i Cezary Żak zaprezentowali następujący materiał.

Przeczytaj także

Kto następny?

Częścią wyzwania jest nominowanie kolejnych osób do dalszego zabawy. Duet „kanalersów”, jak sami podpisali swoje wideo aktorzy, nominowali: Macieja Wojtyszko, jednego z reżyserów serialu „Miodowe Lata”, Wojciech Adamczyk („Miodowe Lata”, „Ranczo”), aktora i scenarzystę Waldemara Obłozę („Miodowe Lata”, „Na Wsólnej”) oraz aktorkę Katarzynę Żak.

Czytaj także: Nie żyje Włodzimierz Niderhaus, wieloletni dyrektor Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Miał 75 lat 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.