„Modyfikowany węgiel” odpowiedzią Netflixa na „Blade Runnera”? Zobacz zwiastun serialu

Natalia Hluzow
05.12.2017 16:14
„Modyfikowany węgiel” odpowiedzią Netflixa na „Blade Runnera”? Zobacz zwiastun serialu Fot. materiały prasowe

Oparty na cyberpunkowej powieści Richarda K. Morgana serial to niepokojąca wizja przyszłości, w której śmierć przestała być ostateczna. 

Nie wiadomo, czy twórców serialu zainspirował powrót „Blade Runnera” po latach, czy realizację „Modyfikowanego węgla” planowali już wcześniej. Jedno jest pewne – kadry z nowej oryginalnej produkcji Netflixa do złudzenia przypominają świat wykreowany na ekranie przez Ridley’a Scotta i rozszerzony przez Denisa Villeneuve.

modyfikowany węgiel 3 Fot. foto: kadr z wideo

„Modyfikowany węgiel” to ekranizacja cyberpunkowej powieści Richarda K. Morgana o tym samym tytule, która została wydana w 2003 roku jako pierwsza część cyklu Takeshiego Kovacsa. Akcja książki i serialu toczy się w XXVI wieku, w czasach gdy technika zapewniła to, czego nie potrafiła zagwarantować religia. Odkąd świadomość można zapisać w stosie korowym i przenieść do innego ciała, kolejne śmierci stanowią tylko nieprzyjemną niedogodność.

Głównym bohaterem opowieści jest wspomniany Takeshi Kovacs. Jak czytamy w opisie Netflixa:

To ostatni żołnierz Korpusu Emisariuszy - elitarnego międzygalaktycznego oddziału wojowników, którego pozostali członkowie polegli w powstaniu przeciwko nowemu porządkowi na świecie. Kovacs, którego umysł uwięziono na kilkaset lat, dostaje szansę na powrót do życia od najbogatszego człowieka na świecie - Laurensa Bancrofta. W zamian musi znaleźć zabójcę... samego Bancrofta.

Pierwszy zwiastun serialu można już obejrzeć na kanale Youtube Netflixa, bezpośrednio na stronie platformy lub po prostu poniżej:

Trochę tu ciał przypominających twory Niandera Wallace’a, trochę scen rodem z „Matrixa”, a przede wszystkim sporo ujęć ukazujących ulice miast przyszłości do złudzenia przypominających obrazy z obydwu „Blade Runnerów”.

AC_101_Unit_02599r Fot. foto: materiały prasowe

Twórczynią serialu jest Laeta Kalogridis, scenarzystka m.in. „Wyspy tajemnic” i „Aleksandra”. W głównej roli zobaczymy Joela Kinnamana, czyli ekranowego Ricka Flaga z „Legionu Samobójców”. Premierę serialu zapowiedziano na 2 lutego 2018 roku. Jak wszystkie inne oryginalne produkcje Netflixa, cały pierwszy sezon będzie można zapewne obejrzeć w całości już w dniu premiery.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.