"Moon Knight" dobiegł końca. Czy mamy się spodziewać drugiego sezonu produkcji?

05.05.2022 09:36
"Moon Knight" dobiegł końca. Czy mamy się spodziewać drugiego sezonu produkcji? Fot. materiały prasowe/Disney+

4 maja 2022 roku zadebiutował finałowy, 6. odcinek serialu "Moon Knight". Nie chcemy zdradzać zbyt dużo spoilerów, ale twórcy definitywnie zostawili sobie otwartą furtkę na kolejne przygody Marca Spectora/Stevena Granta.

Moon Knight - czy serial doczeka się drugiego sezonu?

Chwilę po zakończeniu "WandaVision" dowiedzieliśmy, że serial doczeka się spin-offu o Agathcie Harkness, a Wanda powróci w "Doktorze Strange'u 2". W scenach po napisach końcowych "Lokiego" dowiedzieliśmy się, że serial doczeka się 2. sezonu, a dzień po finale "Falcona/Kapitana Ameryki i Zimowego Żołnierza" Marvel ogłosił, że powstanie film "Kapitan Ameryka 4". Dlatego po zakończeniu "Moon Knighta" samo nasuwa się pytanie - co dalej?

Polecamy

Odpowiedzi na to pytanie postanowili poszukać odpowiedzi dziennikarze portalu Deadline. Ci na szczęście mieli całkiem pod ręką reżysera i producenta wykonawczego "Moon Knighta" Mohameda Diaba i innego producenta wykonawczego, Granta Curtisa. 

Pierwszy z panów powiedział całkiem szybko, że "nie ma pojęcia, czy będzie kolejny sezon", tłumacząc reporterom Deadline:

Marvel raczej nie jest konwencjonalny w tym co robi, więc nawet jeżeli lubią postać i chcą rozbudować jej świat, to może to zaowocować drugim sezonem serialu, ale też pełnometrażowym filmem, czy też dołączeniem do jakiejś drużyny albo innego herosa. Ja też jestem jak fan i mnie trzymają w niepewności!

Diab dodał jeszcze:

Nigdy nie myśleliśmy o drugim sezonie, ale któregoś dnia na pewno ta postać powróci i doczeka się pewnego rozszerzenia. Nie wiem jednak, jak to będzie wyglądało.

Polecamy

Podobnymi przemyśleniami podzielił się również Grant Curtis:

Gdzie znajdzie się Moon Knight w MCU po zakończeniu tego serialu? Nie mam bladego pojęcia. Chciałbym wiedzieć jako fan, bo Oscar stworzył tak świetną, bardzo złożoną postać, że szkoda byłoby nie zobaczyć kolejnych przygód Stevena i Marka.

Reżyser na końcu dodał, że pewne niespodzianki z finałowego odcinka były tam od samego początku, a niektóre zostały dopisane w trakcie kręcenia, kiedy twórcy pokochali umiejętności Oscara Isaaca. Diab jednak nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów na ten temat, bo być może inne pomysły pojawią się jeszcze w jakiś sposób w kolejnych przygodach Moon Knighta. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.