„Mroczna Wieża” wciąż może być serialem

Robert Skowronski
24.04.2017 13:18
„Mroczna Wieża” wciąż może być serialem Fot. materiały prasowe

Lata temu, w zamierzchłej przeszłości, zapowiedziano, że „Mroczna Wieża” na podstawie powieści Stephena Kinga doczeka się serialu. Projekt nie upadł.

Świat pełnometrażowy film Nikolaja Arcela dostanie w lipcu 2017, zaś do Polski dzieło, w którym występuje Matthew McConaughey i Idris Elba, zawita 11 sierpnia 2017 roku. Bez względu na to czy obraz doczeka się kontynuacji czy też nie, to możemy liczyć na serial telewizyjny.

Ron Howard, producent filmu, wyznał, że odcinkowa opowieść jest w pełni realna i stanowiłaby uzupełnienie historii z wielkiego ekranu:

„Mroczna Wieża” wychodzi tego lata. Jest to doskonały film Nikolaja Arcela, a my pracujemy nad telewizyjnym komponentem. Nie mamy jeszcze podpisanych umów, ale od strony kreatywnej świetnie by się to wpisywało w to, co chcemy pokazać w filmach.

Prawdopodobnie wiele zależy od tego jak poradzi sobie kinowa propozycja. Jeżeli wpływy ze sprzedaży biletów będą się zgadzać, to telewizyjny projekt może pójść o kilka kroków naprzód. O serialowej „Mrocznej Wieży” póki co nic nie wiadomo oprócz tego, że przy sprzyjających wiatrach ma szansę stać się faktem.

Scenariusz filmu kinowego napisany przez Arcela, Andersa Thomasa Jensena, Akivę Goldsmana i Jeffa Pinknera oparty został na trzeciej części cyklu o tytule „Ziemie jałowe”, który w sumie składa się z siedmiu tomów. Elba wcieli się w rewolwerowca imieniem Roland Deschain, który rusza w pościg za Człowiekiem w Czerni (McConaughey).

Na ekranie oprócz Elby i McConaugheya pojawi się także Claudia Kim, koreańska aktorka znana z filmu „Avengers: Czas Ultrona” i serialu „Marco Polo” - ma ona zagrać Arrę Champignon. W obsadzie pojawią się także Katherine Winnick (prawdopodobnie jako Sussanah), Tom Taylor, który zagra postać Jake’a Chambersa, kluczowego bohatera całej fabuły i jednego z głównych towarzyszy Rolanda. Role negocjują też Jackie Earle Haley i Abbey Lee znana z „Mad Max: Na drodze gniewu”.

Już od jakiegoś czasu dostępny jest plakat zapowiadający dzieło:

darktowerposter2-03192017 Fot. foto: materiały prasowe

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.