"Ms. Marvel" - wybrano aktorkę, która zagra Kamalę Khan

01.10.2020 07:58
6 (2014) Fot. materiały promocyjne/Marvel Comics

Marvel Studios pracuje nad serialem o Ms. Marvel (Kamali Khan). Twórcy ogłosili, kto wcieli się w tytułową nastoletnią superbohaterkę.

Już niedługo zadebiutuje pierwszy serial Marvela bezpośrednio powiązany z kinowymi filmami. W planach Marvel Studios są kolejne tytuły, nad którymi trwają prace. Wśród nich znajduje się długo wyczekiwana adaptacja przygód Ms. Marvel. Twórcy produkcji wybrali w końcu aktorkę, która zagra Kamalę Khan.

"Ms. Marvel" - aktorka, która zagra Kamalę Khan

Po "Avengers: Endgame" stało się jasne, że przyszłość uniwersum należy do młodszych superbohaterów, którzy dopiero za jakiś czas zadebiutują w MCU. Jedną z nich jest Kamala Khan, lepiej znana jako Ms. Marvel. Heroina dostała własny serial na Disney+, który wszedł na kolejny etap prac. W końcu obsadzono odtwórczynię tytułowej roli.

Przeczytaj także

Jak donosi Deadline w Ms. Marvel wcieli się debiutantka Imon Vellani. Mimo braku ról na koncie twórcy serialu zadecydowali, że najbardziej nadaje się do roli Kamali Khan.

 

Nie oznacza to jednak, że nie jest znana w środowisku filmowym. W 2019 roku była członkinią Next Wave Committee na Toronto Film Festival. Wraz z innymi członkami grupy pomagała wprowadzić znaczące zmiany w Hollywood dotyczące wprowadzenia do filmów różnorodności.

Przeczytaj także

Reżyserem serialu "Ms. Marvel" zostali Adil El Arbi i Bilall Fallah znani z filmu "Bad Boys for Life". Nad produkcją będą czuwać również  nagrodzona Oscarem Sharmeen Obaid-Chinoy i Meera Menon, która reżyserowała takie tytuły jak "The Walking Dead", "Punisher", czy "Outlander".

Przeczytaj także

Serial opowie o nastolatce pakistańskiego pochodzenia, która musi sobie radzić nie tylko z okresem dorastania i problemami wynikającymi z tradycjami jej rodziców, ale również z supermocami, pozwalającymi jej na dowolną manipulację swoim ciałem. Kamala Khan zadebiutowała w 2012 roku jako pierwsza muzułmańska superbohaterka z własnym komiksem. Tytuł odniósł ogromny sukces i Ms. Marvel szybko zdobyła niesłychaną popularność wśród fanów Marvel Comics. Serial o Kamali ma być jedynie początkiem jej świetlanej przyszłości w MCU.

Przeczytaj także

"Ms. Marvel" - kiedy premiera?

Pandemia koronawirusa znacznie wpłynęła na plany dystrybucyjne Marvel Studios. W roku 2020 nie ukazał się żaden film MCU. Opóźniły się też daty premier zapowiedzianych seriali Disney+. Pod koniec roku zobaczymy jedynie "WandaVision". W 2021 roku zadebiutują natomiast "Falcon and the Winter Soldier" i "Loki". Prawdopodobnie pierwszy odcinek "Ms. Marvel" zobaczymy w tym samym roku, ale na razie nie zdradzono żadnych konkretów.

Przeczytaj także

Zobacz też: She-Hulk, Ms. Marvel i Moonknight - kim są bohaterowie nowych seriali Marvela?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.