Mulder i Scully szukają kosmitów w ogródku

Sergiusz Kurczuk
12.08.2017 08:03
Z Archiwum X w wersji dla dzieci|undefined Fot. Quirk Books/Youtube

„Z Archiwum X″ powraca jako książka dla dzieci. Młodzi czytelnicy będą mogli śledzić losy małych Muldera i Scully. Bohaterowie rozwiążą wielkie tajemnice trapiące każdego malucha.

„Z Archiwum X” to serial legenda. Niektórych przerażał już sam motyw muzyczny z czołówki. Był to jednak telewizyjny hit lat 90., który w 2016 roku postanowiono przywrócić do życia. Agenci Mulder i Scully prowadzili śledztwa wymykające się spod jurysdykcji zwyczajnych służb rządowych. Była rodzina zdeformowanych kazirodców, mutant jedzący ludzkie wątroby no i oczywiście kosmici. I chociaż tego typu historie wydają się nieodpowiednie dla dzieci, włodarze 20th Century Fox myślą inaczej i postanowili stworzyć zupełnie nową rzeszę fanów marki. Razem z wydawnictwem Quirk Books stworzyli więc książkę dla dzieci z głównymi bohaterami „Z Archiwum X” w roli głównej. 

Premiera „X-Files: Earth Children Are Weird” odbędzie się już 15 sierpnia 2017 roku i z tej okazji na serwisie YouTube pojawiła się krótka zapowiedź wideo. Najlepsi przyjaciele Fox i Dana postanawiają urządzić sobie biwak na tyłach ogrodu. Kiedy nastaje noc, młodzi bohaterowie odkrywają, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Dziwne światła, niepokojące dźwięki, podejrzane cienie - na to wszystko musi być naukowe wytłumaczenie, a może wcale nie? Krótka animacja została stworzona na podstawie ilustracji, pochodzących z książki, których autorką jest Kim Smith

Czy młodzi detektywi spotkają na swojej drodze kosmitów? A może to tylko urojenia strachliwego Foxa i racjonalne podejście dany do nocnych strachów, to najlepsza droga by je pokonać? Amerykańskie dzieciaki dowiedzą się tego już niedługo. Na razie nie wiadomo, czy książka ukaże się w Polsce

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.