Na ile wiernie "Mindhunter" odtworzył autentyczny wywiad z Charlesem Mansonem? [WIDEO]

03.09.2019 14:31
Foto: kadr z serialu Fot. kadr z serialu "Mindhunter"/ Netflix

Jeden z fanów "Mindhuntera" postanowił zestawić scenę z serialu z autentycznym wywiadem, którego udzielił Charles Manson. Zobaczcie wideo.

Drugi sezon "Mindhuntera" odbił się szerokim echem w środowisku serialowym. Stało się tak nie tylko za sprawą ogromnej popularności produkcji, ale również faktu, że w jednym z odcinków pojawiła się postać Charlesa Mansona, w którego wcielił się Damon Herriman. Na ile interpretacja aktora jest wierna pierwowzorowi? Jeden z fanów postanowił to sprawdzić. Efekt robi wrażenie.

Charles Manson w "Mindhunter" kontra prawdziwy

"Mindhunter" słynie z niezwykłej dbałości o szczegóły jeśli chodzi o portrety prezentowanych seryjnych morderców, jak i ich wypowiedzi. Rozmowy przeprowadzane przez agentów Forda i Tencha nie są może odbiciem w skali 1:1, jednak bardzo wiernie oddają autentyczne wywiady ze słynnymi przestępcami. Doskonałymi przykładami są Ed Kemper, David Berkowitz i właśnie Charles Manson.

Przeczytaj także

W jednym z odcinków 2. sezonu "Mindhuntera" mieliśmy okazję zobaczyć Charliego w wykonaniu Damona Herrimana, który w tę rolę wcielił się również w najnowszym filmie Quentina Tarantino - "Once Upon a Time in Hollywood". Już sam występ Herrimana robi ogromne wrażenie, jednak poniższe wideo wznosi zachwyt na jeszcze wyższy poziom. Zobaczycie w nim bowiem zestawienie sceny z serialu z autentycznym wywiadem, którego Manson udzielił dziennikarzowi programu "60 Minutes".

Jak widać, Charlie w obu przypadkach odstawia typowy dla siebie teatrzyk, siadając powyżej swojego rozmówcy. Również jego wypowiedzi, choć nie identyczne, są bardzo podobne.

Zobacz też: Brad Pitt porównał przypadek Harveya Weinsteina do działań Charlesa Mansona  

Wszystkie odcinki serialu "Mindhunter" znajdziecie na platformie Netflix. Jeśli interesuje was temat poruszany w produkcji, na naszej stronie znajdziecie informacje o seryjnych mordercach, którzy pojawiają się 2. sezonie oraz przypuszczenia związane z sezonem trzecim

Zobacz też: 10 najsłynniejszych seryjnych morderców, wśród nich Ted Bundy i Zodiak

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.