Nadciągają kolejne spin-offy „The Walking Dead”

Sergiusz Kurczuk
05.03.2018 14:00
Zombie z The Walking Dead|undefined Fot. kadr z serialu "The Walking Dead"

Apokalipsa zombie wymknęła się spod kontroli. Wygląda na to, że nic nie jest w stanie zatrzymać rozszerzającego się wirusa, przemieniającego ludzi w żywe trupy.

Fani telewizyjnej adaptacji komiksu Roberta Kirkmana cieszą się serialem „The Walking Dead” od ośmiu lat. Pod koniec lutego 2018 roku ruszyła druga połowa 8. sezonu historii o brutalnym świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Niektórym widzom mogłoby się wydawać, że to ostatnie tchnienia produkcji AMC. W końcu większość seriali, które dochodzą do 8. sezonu, zazwyczaj zaczynają zjadać własny ogon. Wygląda jednak na to, że słowa szefa stacji z końca roku 2017 na temat przyszłości tej produkcji niebawem się ziszczą. Serial „The Walking Dead” dopiero się rozkręca.

„The Walking Dead” - kolejne spin-offy

Każda licząca się stacja, czy platforma może pochwalić się flagowym serialem. Netflix zasłynął dzięki „House of Cards” i „Stranger Things”HBO ma „Grę o tron”, a Amazon będzie wojować rynek za pomocą adaptacji prozy Tolkiena. Najpopularniejszą produkcją AMC jest „The Walking Dead”, więc trudno wyobrazić sobie, żeby szefowie zdecydowali się na obcięcie głowy nieumarłej kurze znoszącej złote jajka. Chociaż z sezonu na sezon oglądalność spada, serial wciąż ma niezliczoną ilość fanów na całym świecie. Twórcy zachęceni pozytywnym odbiorem 3. sezonów pierwszego spin-offa zatytułowanego „Fear the Walking Dead”, niebawem zamierzają pokazać widzom kolejnych bohaterów, których przygody rozgrywają się w świecie „The Walking Dead”. 

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, Scott M. Gimple - wieloletni showrunner serialu, a niebawem osoba odpowiedzialna za treści znajdujące się w całej marce, przybliżył, czego mogą się spodziewać fani żywych trupów.

Istnieje wiele podejść do tego, jak opowiedzieć te historie jak długo je opowiadać i gdzie mają się dziać. Mam nadzieję, że zrobię wiele różnorodnych projektów, które prawdopodobnie mają wiele wspólnego z tym, co widzimy w telewizji, ale może w innych rytmach i formatach i tak dalej. Wciąż zamierzamy zaprezentować wspaniały content cyfrowy, ale jestem podekscytowany tymi rzeczami, które robimy obecnie. Ale naprawdę mówię o wszystkich odnogach i jestem przekonany, że niedługo będziemy mogli zdradzić więcej. 

The Walking Dead sezon 8. Fot. foto: materiał promocyjny

„The Walking Dead” - przyszłość serii

Ze słów Gimple'a wynika, że nie będziemy mieć do czynienia ze zwykłymi serialami, ale czymś znacznie większym i niecodziennym. Oprócz „Fear the Walking Dead” pojawiła się do tej pory miniseria internetowa „Fear the Walking Dead: Flight 462”. Przed twórcami telewizyjnej wersji „The Walking Dead” jest wielkie pole do popisu, tym bardziej że serial nie trzyma się wiernie oryginału. Poza tym Robert Kirkman, twórca komiksowej serii, sam niedawno powołał do życia spin-off „The Walking Dead”. „The Alien” opowiada o dwójce nowych bohaterów, którzy walczą z plagą zombie na obrzeżach Barcelony. Skoro komiksowa apokalipsa zombie to globalna sprawa, czemu stacja AMC nie miałaby pójść w podobnym kierunku?

Poza tym w serialu jest wiele postaci ubóstwianych przez widzów, które bez problemu mogły otrzymać własne produkcje, opowiadające na przykład o losach sprzed wydarzeń ukazanych w „The Walking Dead”. Twórcy nie mają więc ograniczeń. Jak potoczą się losy całej serii? Przekonamy się pewnie za jakiś czas. Miejmy tylko nadzieję, że świat powołany do życia przez Gimple'a nie zamieni się niedługo w żywego trupa...

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.