Nadszedł koniec "Westworld". Serial nie doczeka się nawet finałowego sezonu

07.11.2022 12:28
Nadszedł koniec "Westworld". Serial nie doczeka się nawet finałowego sezonu Fot. materiały prasowe/HBO Max

Swego czasu popularny i bardzo doceniany serial "Westworld" od HBO został anulowany. Produkcja nie doczeka się finałowego sezonu.

Westworld skasowany. Nie doczeka się finałowego sezonu

Czegoś takiego raczej nikt się nie spodziewał - HBO oficjalnie skasowało serial "Westworld" po czterech sezonach. Z wielu relacji wynika, że twórcy produkcji Jonathan Nolan i Lisa Joy chcieli zrealizować jeszcze jedną serię, która tym samym miałby zakończyć całą opowieść. Niestety im się to nie uda.

Polecamy

Sprawę skomentowało HBO na łamach The Hollywood Reportera:

Przez ostatnie cztery sezony, Lisa i Jonah zabrali ludzi na porywającą odyseję, która sprawiała, że widzowie musieli myśleć podczas oglądania serialu, podnosząc poprzeczkę na każdym kroku. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za tyle lat ciężkiej pracy, tak samo jak naszej utalentowanej obsadzie, producentom i załodze. Ta podróż była samą przyjemnością.

Nolan i Joy skomentowali natomiast decyzję HBO za pośrednictwem swojej firmy Kilter Films:

Tworzenie "Westworld" było jedną z najlepszych rzeczy w naszej karierze. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszej obsadzie i załodze za stworzenie tych pięknych postaci i cudownych światów. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy opowiedzieć te historie o ludzkiej psychice zanim władzę przejmą nasi mechaniczni nadzorcy.

Polecamy

Powód takiej decyzji jest dość prosty do diagnozy - pierwszy sezon "Westworld" miał średnio 1,89 miliona widzów na jeden odcinek. Czwarty miał zaś średnią na poziomie 0,35 miliona. Chyba sami zatem rozumiecie, że HBO nie chciało przeznaczać po 7,5 miliona dolarów na odcinek serialu, którego pod względem popularności przebijają powtórki "Teorii wielkiego podrywu".  

Wszystkie 4 sezony "Westworld" możecie już zobaczyć na HBO Max.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.