Najlepsze polskie seriale 2018 roku [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
28.12.2018 15:31
kadry z seriali Rojst, Ślepnąc od świateł, Kruk. Szepty słychać po zmroku|undefined Fot. kadry z seriali Rojst, Ślepnąc od świateł, Kruk. Szepty słychać po zmroku

Które polskie seriale 2018 roku były najlepsze? Postanowiliśmy stworzyć sondę, w której czytelnicy Antyradio.pl najbardziej udane produkcje ostatnich minionych miesięcy.

Jeszcze niedawno polskie seriale kojarzyły się głównie z żenującymi operami mydlanymi, emitowanymi tasiemcowo na popularnych kanałach telewizyjnych. Na szczęście kilka lat temu ten stan rzeczy się zmienił i polscy twórcy mogą pochwalić się produkcjami w odcinkach na naprawdę wysokim poziomie. Dziwnym trafem wśród dobrych polskich seriali dominują kryminały. Który tytuł okazał się najlepszą produkcją 2018 roku?

Najlepszy polski serial 2018

Wyłonić zwycięzcę było niezwykle trudno. Wśród historii z zagadką znalazły się między innymi "Znaki""Kruk. Szepty słychać po zmroku",  "Rojst", a nawet TVN-owski serial "Pułapka". Na uwagę zasługuje również sensacyjna produkcja "Nielegalni"pierwszy polski serial Netfliksa w reżyserii Agnieszki Holland pod tytułem "1983" oraz adaptacja powieści Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł". Nie można zapominać o mniej ambitnych, ale i tak popularnych serialach, jak "Pod powierzchnią" oraz odcinkowych wersjach filmów Patryka Vegi - "Botoks" i "Kobiety mafii".

Żeby wybrać najlepszą produkcję minionych dwunastu miesięcy, stworzyliśmy sondę z dziesięcioma najlepszymi tytułami. Który serial 2018 roku dostał najwięcej głosów czytelników Antyradio.pl?

Zrzut ekranu 2018-12-28 o 15.05.06

Ostatni na podium z 8% głosów trafił "Rojst" Showmax Polska z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. Na drugim miejscu uplasował się serial "Kruk. Szepty słychać po zmroku", zdobywając 27%. Niekwestionowanym faworytem jest jednak produkcja HBO pod tytułem "Ślepnąc od świateł". Na tę pozycję swoje głosy oddało aż 39% ankietowanych. 

Najlepszy polski serial 2018 - ranking

Na jakie pozycje trafiły pozostałe tytuły? Na podstawie głosowania stworzyliśmy ranking najlepszych polskich seriali 2018 roku. Oto on:

1. "Ślepnąc od świateł"

2. "Kruk. Szepty słychać po zmroku"

3. "Rojst"

4. "Nielegalni", "1983"

5. "Pod powierzchnią"

6. "Znaki", "Pułapka"

7. "Botoks", "Kobiety mafii"

Wyniki sondy nie zaskakują. Jeśli jesteście ciekawi, który polski film 2018 roku wygrał w naszym plebiscycie, koniecznie sprawdźcie ten artykuł. Jeśli jednak wolicie przyjrzeć się najgorszym kinowym gniotom tego roku, zapraszamy do zapoznania się z tym rankingiem. Co przyniesie nam rok 2019? Jeszcze lepsze polskie seriale? A może żaden tytuł nie będzie w stanie przebić "Ślepnąc od świateł"? Przekonamy się za dwanaście miesięcy. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.