Najlepsze seriale zagraniczne 2018 roku wg czytelników Antyradia.pl [SONDA]

Kamil Kacperski
14.12.2018 15:53
Najlepsze seriale zagraniczne 2018 roku wg czytelników Antyradia.pl [SONDA] Fot. materiały prasowe

Rok 2018 obfitował w nowe sezony znanych i lubianych seriali, a także nowe, ciekawe propozycje. Ale które z nich były najlepsze? O tym zadecydujecie Wy! Wyniki już 20 grudnia 2018 roku.

Od uznanych kontynuacji, takich jak 6. sezon "House of Cards", czy 2. sezon "Atlanty", aż po nowe hity typu "Chilling Adventures of Sabrina" i "Titans" - w 2018 roku naprawdę jest z czego wybierać. I chociaż nie pojawiły się nowe odcinki "Gry o tron", czy "Stranger Things", które zwyciężyło nasze zeszłoroczne głosowanie na najlepszy serial oryginalny Netfliksa, to wciąż nie można kończącego się roku nazwać rozczarowaniem. 

Na samym początku musimy wspomnieć, że na naszej liście znalazły się produkcje, których sezony się jeszcze nie zakończyły - dlatego możecie zagłosować na m.in. 9. sezon "The Walking Dead", 5. sezon "Wikingów", wspomnianych "Titans", a także finałową serię "Teorii wielkiego podrywu". Pojawił się również 4. sezon "Black Mirror", którego premiera odbyła się 29 grudnia 2017 roku, ale serial nie był obecny na naszej zeszłorocznej liście, dlatego zaliczyliśmy go już do roku 2018. Podobnie będzie z 5. serią, która pojawi się 28 grudnia 2018 roku - ona będzie zaliczona już do najlepszych seriali 2019 roku. 

Aby znaleźć się na liście, każdy z tych seriali musiał się również czymś wyróżniać. Mogła to być ogromna popularność ("Riverdale", czy "13 powodów"), naprawdę wysoki poziom wykonania (np. "Ozark", "Atlanta", "Bojack Horseman") albo po prostu połączenie obydwóch czynników (np. "Daredevil"). Stąd też brak seriali Arrowverse, czy "South Park" i "Simpsonów" - te produkcje są już emitowane tak długo, że nie ma sensu umieszczać ich w naszej sondzie. 

Najlepsze seriale zagraniczne 2018 roku - sonda

Do wyboru jest 20 produkcji, zarówno oryginałów Netfliksa i ich kontynuacji, jak i seriali emitowanych tradycyjnie w telewizji. Głosowanie zostanie zakończone 20 grudnia 2018 roku. Czas, start!

 

Przygotowaliśmy dla Was jeszcze sondę, która dotyczy najlepszych polskich seriali 2018 roku. Wśród nich znajdziecie takie produkcje, jak "Rojst", czy "Ślepnąc od świateł". A jeżeli nie interesują Was seriale, to zawsze możecie zagłosować na najlepsze gry 2018 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.