„Narcos” doczeka się 3. i 4. sezonu

Robert Skowronski
07.09.2016 09:03
„Narcos” doczeka się 3. i 4. sezonu Fot. kadr z wideo

Netflix zamówił kolejne serie odcinków serialu o narkotykowym świecie. Udostępniono także teaser 3. sezonu, który zadebiutuje w 2017 roku.

Zaledwie 2 września 2016 roku „Narcos” pojawił się w serwisie streamingowym w 2. serii, a już możemy być pewni, że doczekamy się nowych odcinków. Nie trzeba było czekać zbyt długo na ogłoszenie tych wieści. Pewnym można być (UWAGA SPOILER), że nie zobaczymy już na ekranie Pablo Escobara granego przez Wagnera Mourę, który zginął w finałowym epizodzie ostatniej serii.

O uśmierceniu twarzy kojarzonej z serialem wypowiedział się producent Eric Newman:

Zawsze w tym serialu chodziło o kokainę. Celowo nie nazwaliśmy go „Pablo Escobar” czy „Medellín”. Tak jak Osama Bin Laden przyczynił się do narodzin ISIS, tak też przez Medellín powstało Cali, a to zaś doprowadziło do narodzin meksykańskich karteli. Mimo że istniały one wcześniej, to Cali wciągnęło Meksykanów w kokainę, która okazała się dużo bardziej intratnym biznesem od heroiny.

3. sezon „Narcos” zadebiutuje w drugiej połowie 2017 roku, rok później możemy się zapewne spodziewać 4. serii. A oto krótki teaser nadchodzących odcinków:

Eric Newman, producent serialu, wyznał, że historia o Escobarze od samego początku była zaplanowana na 2. sezony. O czym zatem będą opowiadać nowe odcinki?

Staramy się być przywiązani do tego, co się wydarzyło - oczywiście w granicach rozsądku. Pozwalamy sobie na nieco swobody ze względów dramatycznych, ale prawdopodobnie powinienem przyjrzeć się roli, jaką Peña odgrywa w walce z kartelami. Uwielbiam pracować z Pedro Pascalem, więc nic nie jest mnie w stanie uczynić szczęśliwszym niż powrócenie do gry razem z nim.

Producent opowiedział również o scenie uśmiercenia Escobara:

Wierzymy, opierając się na naszych danych i ludziach, z którymi rozmawialiśmy, że zrobiliśmy to dobrze. Kręciliśmy w tej samej lokacji, gdzie został on zabity, co było trochę przerażające, jednak bardziej uderzyło mnie to, jak daleko Medellin zaszło w ciągu tych ponad 20 lat. W połowie lat 90. była to stolica morderstw. Śmierć Escobara to zmieniła, a to co osiągnęli obywatele jest naprawdę nadzwyczajne. To spektakularne miasto.

Co do innych planów Netflixa na kolejne lata, to platforma stawia na seriale o superbohaterach. Podczas Comic-Con 2016 zostały zaprezentowane teasery takich produkcji, jak „Luke Cage”, „Iron Fist” czy „The Defenders”. Serwis nie rezygnuje również ze swojego sztandarowego „House of Cards”. Frank Underwood powróci w 5. serii w 2017 roku.

Czekacie na kolejne sezony „Narcos”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.