Gwiazdorzy "Ojca Mateusza" jako Kajko i Kokosz. W obsadzie także Krzysztof Zalewski [ZWIASTUN]

04.02.2021 12:15
Kajko i Kokosz Fot. materiały prasowe Netflix

Netflix zaprezentował pełny zwiastun serialu "Kajko i Kokosz". W główne role wcielą się gwiazdorzy "Ojca Mateusza". W obsadzie znaleźli się też Krzysztof Zalewski, Abelard Giza, Eryk Lubos, Jarosław Boberek i Agata Kulesza. 

Artur Pontek i Michał Piela, znani przede wszystkim jako policjanci z serialu "Ojciec Mateusz", wcielą się w tytułowych bohaterów serialu "Kajko i Kokosz" na podstawie komiksu Janusza Christy. To jednak nie koniec niespodzianek obsadowych! Animowanym postaciom głosu użyczą także Krzysztof Zalewski, Abelard Giza, a także Agata Kulesza, Jarosław Boberek i Eryk Lubos. W kogo się wcielą?

Polecamy

"Kajko i Kokosz": Obsada serialu Netflixa

Netflix ogłosił obsadę serialu "Kajko i Kokosz" zrealizowanego przez studio EGoFILM, na który fani kultowego komiksu Christy czekali od dekad. Kajce głosu użyczy Artur Pontek, czyli Marczak z "Ojca Mateusza", którego mogliśmy usłyszeć w prawie 120 animacjach (m.in. "Jak wytresować smoka"). Jako Kokosz przemówi natomiast Michał Piela, odtwórca kultowej już postaci - aspiranta Mieczysława Nocula.

EN_00965258_0034_Easy-Resize.com Fot. od lewej: Artur Pontek, Piotr Miazga, Jędrzej Taranek, Michał Piela, Piotr Polk; VIPHOTO/East News

W pozostałe role wcielą się gwiazdy kina, telewizji, muzyki i stand-upu, które również dysponują dubbingowym doświadczeniem. Mirmiła zagra Jarosław Boberek, Krwawego Hegemona - Grzegorz Pawlak, a Lubawę - Anna Apostolakis. W serialu "Kajko i Kokosz" usłyszymy też Krzysztofa Zalewskiego jako Wita, Abelarda Gizę jako Ofermę, Agatę Kuleszę jako Jagę, Eryka Lubosa jako Rodrusa i Macieja Kosmalę jako smoka Milusia.

Polecamy

Ewelina Gordziejuk, pomysłodawczyni, showrunnerka i producentka wykonawcza serialu "Kajko i Kokosz" tak opisuje dobór obsady:

W produkcjach animowanych obsada ma wyłącznie jedno narzędzie ekspresji czyli głos. Z jednej strony aktorzy dzięki niemu nadają postaciom głębi i charakteru. Z drugiej odegranie roli bez użycia innych środków wyrazu jest dla aktorów wielką sztuką i wyzwaniem. Dlatego też większość aktorów, których zaprosiliśmy do współpracy ma doświadczenie w dubbingu. Ponieważ jednak chcieliśmy zaskoczyć widzów, głosami naszych bohaterów przemówią także m.in. Krzysztof Zalewski i Abelard Giza.

Popularnego muzyka i wokalistę już niebawem usłyszymy w polskiej wersji filmu Disneya "Co w duszy gra", natomiast pionier polskiego stan-upu użyczał już głosu postaciom w zwiastunie "Toy Story 4".

Polecamy

Netflix: "Kajko i Kokosz" w pełnym zwiastunie

Dotychczas mogliśmy zobaczyć tylko krótki teaser serialu "Kajko i Kokosz" zapowiadający datę premiery. Teraz Netflix zaprezentował także pełny zwiastun produkcji, w którym możemy nie tylko zobaczyć słowiańskich wojów, ich przyjaciół i przeciwników, ale także ich posłuchać.

Cały serial "Kajko i Kokosz" będzie się składał z 26 odcinków. Każdy z nich będzie liczył zaledwie 13 minut. Ich pierwsza porcja obejmująca 5 epizodów zostanie udostępniona na Netflix 28 lutego 2021. Kolejne sezony ukażą się w drugiej połowie 2021 roku oraz w roku 2022.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.