Tim Burton nakręci serial o Wednesday Addams dla Netflix

18.02.2021 10:48
Wednesday Netflix Tim Burton Fot. materiały prasowe Netflix

Netflix szykuje nowy serial aktorski o rodzinie Addamsów. A dokładniej o Wednesday Addams. Jego reżyserią zajmie się sam Tim Burton.

Tim Burton i rodzina Addamsów stanowią tak dobre i oczywiste połączenie, że wydaje się wręcz niemożliwe, że dopiero teraz, po ponad 30 latach kariery mistrz makabreski sięgnął po to klasyczne dzieło z pogranicza grozy i komedii. Sprawdziłam dwukrotnie i jednak to prawda - serial "Wednesday" będzie pierwszym artystycznym spotkaniem Burtona z Addamsami (wcześniej był jednym z producentów animacji o upiornej rodzinie z 2019 roku), a przy okazji pierwszym serialem, jaki legendarny reżyser zrealizuje na zlecenie Netflix.

Polecamy

Tim Burton nakręci serial o Wednesday Addams

Pierwsze plotki o tym, że Tim Burton zamierza zrealizować serial o rodzinie Addamsów pojawiły się już w październiku 2020. Teraz potwierdził je Netflix, ogłaszając swoją nową produkcję poświęconą śmiertelnie poważnej buntowniczce i outsiderce - Wednesday Addams.

Serial, którego tytuł będzie brzmiał po prostu "Wednesday" ma być czarną komedią o dojrzewaniu mrocznej nastolatki, która uczęszczając na co dzień do osobliwej Nevermore Academy, stara się opanować swoje rodzące się zdolności parapsychologiczne, udaremnić potworny szał zabijania terroryzujący lokalne miasteczko, a do tego rozwiązać tajemnicę sprzed 25 lat, w którą wplątani są jej rodzice. A wszystko to w trakcie odkrywania swojej tożsamości i cielesności. Krótko mówiąc - coś jak "Chilling Adventures of Sabrina", tylko że lepsze (mamy nadzieję!).

Polecamy

"Wednesday": twórcy i obsada

Showrunnerami i twórcami "Wednesday" są Al Gough i Miles Millar, którzy przed laty wydali na świat serial "Smallville". Tim Burton wyreżyseruje wszystkie 8 odcinków produkcji i wraz z Goughiem i Millarem będzie pełnił też funkcję jednego z producentów wykonawczych. 

Rodzina Addamsów ma za sobą bardzo długą historię. Stworzona w 1938 roku przez rysownika Charlesa Addamsa doczekała się licznych adaptacji telewizyjnych, kinowych i scenicznych. Jedną z najpopularniejszych ekranizacji komiksu jest ta z 1991 roku, gdzie w rolę Wednesday Addams wcieliła się Christina Ricci.

Póki co Netflix nie ogłosił jeszcze, kto zagra upiorną nastolatkę w nadchodzącej produkcji. Nie zdradził też żadnych innych nazwisk, które miałyby znaleźć się w obsadzie. W grudniu 2020 (niedługo po pierwszych doniesieniach o tym, że Burton szykuje serial o Addamsach) pojawiły się wprawdzie pogłoski, że reżyser w roli Gomeza chciałby obsadzić Johnny'ego Deppa, a w roli Morticii - Evę Green, jednak brzmi to dość nieprawdopodobnie, by po ostatnich wydarzeniach Netflix chciał współpracować z Deppem. Green ma natomiast przed sobą kilka miesięcy pracy na planie "Trzech muszkieterów". Ale cóż, pomarzyć zawsze można (wraz z twórcą poniższych grafik).

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.