"Zabij mnie, tatuśku". Netflix apeluje, by nie idealizować Teda Bundy'ego

Kamil Kacperski
30.01.2019 17:15
Ted Bundy|undefined Fot. Glenwood Springs Post-Independen/Associated Press/East News

Na Netfliksa 24 stycznia 2019 roku trafił film dokumentalny "Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego". Jego premiera spowodowała wysyp komentarzy dotyczących atrakcyjności seryjnego mordercy.

Rok 2019 będzie rokiem pod znakiem Teda Bundy'ego? Takie można odnieść wrażenie, ponieważ prawdopodobnie w ciągu kilku miesięcy do kin trafi "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile", czyli film fabularny z Zakiem Efronem w roli głównej, który przedstawi nam historię mordercy z perspektywy jego dziewczyny (w tej roli Lily Collins). Zanim jednak będziemy mieli okazję zobaczyć produkcję Joe Berlingera, na Netfliksa trafił film dokumentalny "Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy'ego".

Netflix prosi o nieidealizowanie seryjnego mordercy

Do samej produkcji raczej nie można mieć zastrzeżeń - ot, film dokumentalny o seryjnym mordercy. Problem pojawił się natomiast, gdy widzowie po zapoznaniu się z dokumentem zaczęli pisać dziwne wiadomości dotyczące Teda Bundy'ego. W sieci możemy znaleźć komentarze dotyczące tego, że ludzie nawet by nie protestowali, gdyby mężczyzna chciał ich zabić, czy ironiczne "chciałbym żeby ktoś patrzył na mnie tak, jak Bundy patrzył na swoje ofiary". Dużą popularnością cieszy się także określanie Teda Bundy'ego zwrotem "tatusiek".

Zobacz także: >> James Hetfield w zwiastunie filmu o Tedzie Bundym <<

Takie podejście do seryjnego mordercy spotkało się z negatywnym przyjęciem Netfliksa. Platforma napisała tweeta, w którym poprosiła widzów o przestanie idealizowania Bundy'ego i przypomniała, że "gorących" facetów na platformie znajdziemy wielu i większość z nich nie ma na koncie kilkudziesięciu zabójstw:

Widzieliśmy sporo rozmów na temat rzekomej piękności Teda Bundy'ego i chcielibyśmy tylko przypomnieć wszystkim, że są TYSIĄCE przystojnych facetów na naszej platformie - i w znakomitej większości nie są to skazani na śmierć seryjni mordercy.

Przeczytaj także

Film dokumentalny o Tedzie Bundym - kiedy premiera?

A tak prezentuje się zwiastun "Rozmów z mordercą: Taśm Teda Bundy'ego":

Film trafił na platformę 24 stycznia 2019 roku. "Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile" zadebiutowało natomiast na festiwalu w Sundance 29 stycznia 2019 roku. Niestety, data premiera produkcji z Zakiem Efronem i Jamesem Hetfieldem jest na razie nieznana. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.