Netflix czy HBO GO? Co wybrać? Porównanie ofert platform streamingowych

Natalia Nowecka
20.02.2019 16:17
fot. Shutterstock|undefined Fot. . Shutterstock

Nie możecie się zdecydować co wybrać – Netflixa, czy HBO GO? Przedstawiamy porównanie obu platform.

Platformy VOD cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością, a prym wśród nich wiodą z całą pewnością Netflix i HBO GO. Nie wiecie na którą z platform się zdecydować? Specjalnie dla was sporządziliśmy porównanie Netfliksa i HBO GO, przede wszystkim pod względem ceny, personalizacji i oferty filmów i seriali.

Zobacz też: >> Netflix za granicą: Jak oglądać? Czym się różni? <<

Netflix, czy HBO GO? Porównanie cen

W przypadku Netfliksa możemy dokonać wyboru, którą z opcji abonamentowych preferujemy. Do wyboru mamy trzy opcje - Podstawową, Standard i Premium. Opcja Podstawowa umożliwia oglądanie filmów i seriali na jednym urządzeniu, w jakości SD za 34 zł miesięcznie. Dzięki opcji Standard możemy oglądać produkcje na dwóch urządzeniach jednocześnie, w jakości HD, za 43 zł miesięcznie. Zaś opcja Premium daje możliwość oglądania na czterech ekranach jednocześnie, w jakości HD i Ultra HD, za 52 zł miesięcznie.

Przeczytaj także

Z HBO GO sytuacja jest nieco mniej skomplikowana, gdyż oferuje tylko jeden pakiet, za 19.99 zł miesięcznie. Jedno konto aktywować można na pięciu różnych urządzeniach, jednak jednocześnie odtwarzać można tylko na dwóch. Wszystkie dostępne materiały obejrzeć możemy w jakości HD i Full HD.

Zatem w tej kategorii należy przyznać, że mamy remis. HBO GO jest zdecydowanie tańszą opcją, jednak oferuje niższą jakość niż Netflix (brak Ultra HD) i z jednego konta korzystać mogą maksymalnie dwie osoby.

Front page Netflix, fot. zdjęcie własne

Netflix, czy HBO GO? Darmowy okres próbny

W obu przypadkach mamy możliwość bezpłatnego okresu próbnego, w czasie którego możemy korzystać z platform bez obciążania naszego konta. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku okres ten wynosi miesiąc, więc znów mamy remis.

Netflix, czy HBO GO? Personalizacja

Często nie korzystamy z konta na platformie VOD sami, lecz wspólnie ze znajomymi, rodziną lub drugą połówką. Zatem niezwykle ważną kwestią jest możliwość personalizacji i rozdzielenia poszczególnych kont, by każdy miał przestrzeń tylko dla siebie.

Netflix umożliwia utworzenie pięciu różnych profilów w ramach jednego konta. Każdy z użytkowników może nazwać swój profil, przypisać do niego zdjęcie (możliwy szeroki wybór serialowych i filmowych postaci) i korzystać z niego indywidualnie. Jak to działa? Gdy założymy własny profil, Netflix będzie zapamiętywał oglądane przez nas produkcje, a następnie podrzucał nam propozycje, które mogą być w naszym guście - każdy profil posiada własną, oddzielną personalizację. Dodatkowo, kilka osób może oglądać ten sam film lub serial jednocześnie, a postępy w oglądaniu zapisywać się będą oddzielnie na każdym profilu, czyli reasumując - nie będziecie wchodzić sobie wzajemnie w paradę.

Foto: zdjęcie własne Fot. Foto: zdjęcie własne

W przypadku HBO GO sprawa prezentuje się niestety znacznie gorzej. Platforma owszem umożliwia oglądanie na dwóch urządzeniach jednocześnie, jednak nie mamy już możliwości stworzenia oddzielnych profilów. Owocuje to tym, że dwie osoby korzystające z jednego konta, oglądając ten sam serial muszą liczyć się z tym, że postępy w oglądaniu będą się na siebie nakładać. Dodatkowo, HBO GO nie oferuje nam pomocy w doborze filmu i seriali na podstawie naszych preferencji. Zatem pod tym względem zdecydowanym zwycięzcą jest Netflix.

Netflix, czy HBO GO? Oferta filmów i seriali

Nie oszukujmy się, w większości przypadków to właśnie to kryterium decyduje, którą platformę wybierzemy. Jak się zatem prezentują oferty Netfliksa i HBO GO?

Netflix oferuje nam ponad trzy tysiące filmów i seriali do obejrzenia, w tym całą masę swoich oryginalnych produkcji. Na szczególną uwagę wśród seriali zasługują - "Stranger Things", "Dark", "House of Cards", "Orange is the new black", "The Crown", "Black Mirror", "Narcos", czy "Dom z papieru". Trzeba jednak przyznać, że choć serialami Netflix "stoi mocno", z filmami bywa różnie. Jakość oferowanych produkcji bywa naprawdę różna - od naprawdę dobrych obrazów (na Netfliksie obejrzycie m.in. nominowaną w tym roku do Oscara "Romę"), po nie warte oglądania gnioty. Dlatego niektórym Netflix przypominać może wirtualny śmietnik, w którym jest absolutnie wszystko.

Nie przegap: >> Oscary 2019: Oscarowe filmy, które obejrzysz na Netflix i HBO GO <<

Front page HBO GO, fot. zdjęcie własne Fot. Front page HBO GO, zdjęcie własne

HBO GO prezentuje trzy razy mniejszą bibliotekę, jednak znacznie bardziej wyselekcjonowaną. Obrazy, które znajdziecie na HBO GO są (prawie) zawsze wysokiej jakości. Co więcej, platforma oferuje wiele filmów kina niezależnego, swoiste perełki, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Nie można również zapomnieć, że w ofercie HBO GO znajdziemy seriale, takie jak "Gra o tron", "Westworld", "True Detective", "Ślepnąc od świateł", "Pakt", czy "Wataha".

Jak zatem widać, w przypadku tej kategorii nie możemy obiektywnie ocenić, która z platform przoduje, ze względu na to, że zależy to od osobistych preferencji.

 

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.