Netflix da nam w końcu przyzwoitego Iron Fista? Zobacz zwiastun 2. sezonu serialu

Sergiusz Kurczuk
20.07.2018 07:40
Iron Fist|undefined Fot. kadr z serialu Iron Fist

Iron Fist powraca, by spuścić łomot złoczyńcom. Czy najgorzej oceniany superbohaterski serial serwisu Netflix ma szansę na sukces w 2. sezonie? Twórcy zapowiedzieli premierę produkcji i zdradzili, jakie postacie zobaczymy tym razem. 

Najwidoczniej Iron Fist rzeczywiście jest nieśmiertelny, bo powróci mimo negatywnych recenzji 1. sezonu. Na początku czerwca informowaliśmy o zakończeniu zdjęć do serialu Netfliksa. Finn Jones - aktor wcielający się w tytułowego herosa zapowiedział, że tym razem fani powinni być zadowoleni. Podczas San Diego Comic Con 2018 zaprezentowano pierwszy zwiastun nowego sezonu „Iron Fista”. 

„Iron Fist” sezon 2 - zwiastun serialu Netfliksa

Głównym bohaterem jest Danny Rand, który po latach nieobecności powrócił do Nowego Jorku. Nie wiele osób wie jednak, że chłopak posiada mistyczne moce Iron Fista. W pierwszym sezonie starł się z organizacją Hand. Okazuje się, że Wielkie Jabłko wciąż jest w niebezpieczeństwie. 

Sam zwiastun... nie zachwyca. Standardowa panorama Nowego Jorku, przejście do ciemnej uliczki, kilku oprychów i Iron Fist, który pokonuje ich przy pomocy swojej ognistej pięści. W tle słyszymy komentarz głównego bohatera. Nie dowiadujemy się niczego nowego. Twórcy obiecują jednak, że 2. sezon zadowoli w końcu fanów postaci. W jaki sposób?

„Iron Fist” sezon 2 - kiedy premiera?

Na końcu zwiastuna pojawia się znacząca informacja. Serial ma trafić na platformę Netflix już 7 września 2018 roku. Jak podaje serwis comicbookmovie.com, informację potwierdził Jeph Loeb - szef telewizyjnego oddziału Marvela i jeden ze znanych twórców komiksowych w jednej osobie. Za sukces 2. sezonu ma odpowiadać nowy showrunner - Raven Metzner.

Miłość Ravena do Iron Fista i jego rozległa wiedza na temat filmów sztuk walki uczyniły go idealnym kandydatem do kontynuowania opowieści o Dannym Randzie i Coleen Wing.

Podczas panelu na SDCC 2018 Loeb zapowiedział również jakie inne postacie pojawią się w 2. sezonie „Iron Fista”.

„Iron Fist” sezon 2 - kto będzie nowym przeciwnikiem bohatera?

Według słów Loeba w serialu zobaczymy dobrze znane twarze, nie tylko graną przez Jessicę Henwick Coleen Wing. Powróci przewijająca się przez oba sezony „Luke'a Cage'a” Misty Knight (Simone Missick). Wygląda na to, że widzowie będą mieli okazję zobaczyć grupę Daughters of Dragon w akcji. Iron Fist stanie też oko w oko z nowym przeciwnikiem. Będzie nim Typhoid Mary. W negatywną postać wcieli się Alice Eve znana z filmu „W ciemność. Star Trek”. 

Typhoid Mary powinna być dobrze znana fanom komiksów o Daredevilu. To antybohaterka, która cierpi na rozszczepinie osobowości, potrafiąca kontrolować ogień. 

3 Fot. foto: kadr z komiksu Shadowland vol. 1 #3

Kobieta przez jakiś czas była miłością Daredevila, więc całkiem możliwe, że w serialu zobaczymy występ gościnny rogatego obrońcy Hell's Kitchen.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Loeb potwierdził, że Danny dostanie w końcu kostium i swoją ikoniczną żółtą maskę. Do tej pory Iron Fist, zarówno we własnym serialu, jak i w „Defenders” występował w zwykłym ubraniu, co nie do końca podobało się fanom postaci. 

Czy w końcu dostaniemy takiego Iron Fista, na jakiego czekają czytelnicy komiksów Marvela? Dowiemy się we wrześniu 2018 roku, kiedy nowy sezon trafi na platformę Netflix. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.