Top 7: Najlepsze oryginalne filmy na Netflix. "Okja", "Jim i Andy" i inne

04.04.2019
Aktualizacja: 22.01.2020 12:46
Najlepsze filmy oryginalne na Netflix|undefined Fot. : Michal Wozniak/East News

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform na świecie. Dzięki niej każdy może oglądać filmy online gdziekolwiek i kiedy tylko chce. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie siedmiu najlepszych oryginalnych produkcji tego portalu.

Netflix ma bogatą bibliotekę filmów i seriali. W ofercie platforma posiada przede wszystkim wiele produkcji oryginalnych, które są godne uwagi. Każdy z nas lubi odpocząć po ciężkim dniu przy fajnym filmie. Jeśli jednak nie wiecie, jaki dobry film obejrzeć, a nie chce Wam się go szukać w katalogach, przybywamy z pomocą. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych filmów oryginalnych Netflixa, dzięki którym wieczorami nie będziecie tracić czasu na przeszukiwanie platformy.

Top 7: Najlepsze oryginalne filmy na Netflix

Przeczytaj także

1. "Opowieść o rodzinie Meyerowitz" reż. N. Baumbach (2017)

W rolach głównych Ben Stiller, Adam Sandler i Dustin Hoffman. Rodzeństwo spotyka się ze swoim stetryczałym ojcem artystą. Jak zwykle kończy się to sporem, ale tym razem na jaw wychodzą zazdrość i urazy, o których dotąd nikt nie mówił głośno.

2. "Okja" reż. J. Bong (2017)

Okja to ogromne zwierzę, które mieszka w domu Miji położonym w górach Korei Południowej. Wsszystko się kończy, kiedy stworzenie zostaje uprowadzone przez korporacje Mirando. Firma wywozi zwierzę do Nowego Jorku. Dziewczyna podąża śladami swojego przyjaciela.

3. "Gra Geralda" reż. M. Flanagan (2017)

Film na podstawie powieści Stephena Kinga. Produkcja przedstawia historię małżeństwa, która postanawia spędzić romantyczny weekend w domku w lesie. Para postanawia dodać trochę pikanterii do swojego związku i mąż przykuwa kobietę kajdankami do łóżka. Wszystko się kończy, kiedy mężczyzna dostaje ataku serca.

4. "Jim i Andy" reż. Ch. Smith (2017)

Jim Carrey, słynny aktor komediowy, wspomina swoją przemianę do roli Andy’ego Kaufmana, która odmieniła jego życie. W trakcie filmu komik zastanawia się nad sensem życia, tożsamością i karierą.

5. "XIII poprawka" reż. A. DuVernay (2016)

Badacze i aktywiści badają przyczyny kryminalizacji Afroamerykanów i wzrost liczby więźniów w USA. Zdjęcia do filmu realizowano w Oakland w Kalifornii. Dokument Netfixa jest określany jako przełomowy, a każdy kto obejrzał go chociaż raz przyzna, że tej produkcji nie można ominąć.

6. "Aż do kości" reż. M. Noxon (2017)

20-letnia Ellen cierpi na anoreksję. Rozpoczyna terapię, która ma jej pomóc. Na początku dziewczyna jest przeciwna leczeniu, ale w końcu zaczyna lepiej siebie rozumieć. Film kręcono w Kalifornii w Santa Clarita. W roli głównej Lily Collins, córkę Phila Collinsa.

7. "Casting na JonBenét" reż. Kitty Green (2017)

W 1996 roku kilkuletnią JonBenet znaleziono martwą w piwnicy. Jednak zanim to się stało, rodzice znaleźli list z żądaniem okupu za córkę. Wszystkie podejrzenia padły na najbliższych dziewczynki. Dokument przedstawia całą historię z perspektywy mieszkańców miasteczka, w którym wychowywała się dziewczynka. 

W naszym zestawieniu pojawiła się tylko część tytułów, które zostały wyprodukowane przez platformę Netflix. Na stronie jest jeszcze wiele innych produkcji wartych uwagi. Które filmy oryginalne na Netflix lubicie najbardziej?

Zobacz także: >>Najlepsze seriale Netflix Originals - Najwyżej oceniane produkcje<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.