Netflix odpowiedział na oskarżenia Świątyni Szatana

Kamil Kacperski
22.11.2018 11:03
sabrina|undefined Fot. kadr z wideo

Kilka tygodni po premierze serialu "Chilling Adventures of Sabrina" Świątynia Szatana zagroziła Netfliksowi pozwem o kradzież ich własności intelektualnej.

Pod koniec października 2018 roku współzałożyciel Świątyni Szatana, Lucien Greaves, zapowiedział, że planuje pozwać Netflix za wykorzystanie wizerunku ich posągu w celu "siania paniki". Mężczyzna się nie patyczkował i kilka dni później złożył do sądu pozew, w którym kościół domagał się od platformy streamingowej 150 milionów dolarów odszkodowania za zniesławienie i inne wykroczenia.

The Hollywood Reporter potwierdził, że 21 listopada 2018 roku doszło do porozumienia między Świątynią a Netfliksem. Finał sprawy opisał prawnik satanistycznej instytucji, który zdradził, że między organizacjami doszło do ugody:

Świątynia pragnie poinformować, że niedawny pozew przeciw Netfliksowi i Warner Bros. zakończył się ugodą. Unikalne elementy posągu Baphometa ze Świątyni Szatana będą uwzględnione w napisach końcowych odcinków, które zostały już nakręcone. Reszta warunków ugody nie zostanie upubliczniona.

Świątynia Szatana dogadała się z Netfliksem

W związku z tym nie wiemy, ile pieniędzy na sprawę poświęcił Netflix. Raczej na pewno nie zapłacił 150 milionów dolarów, których początkowo zażądała Świątynia. Ciekawe, czy równie polubownie skończy się sprawa między Andrzejem Sapkowskim a CD Projektem.  

Przypomnijmy, że Greaves pozwał Netfliksa oraz Warner Bros o naruszenie praw autorskich, nadużycie trademarku oraz znieważenia dobrego imienia ich biznesu. Za każde z tych wykroczeń Greaves zażądał 50 milionów dolarów, co łącznie dało nam zgrabną sumę 150 milionów dolarów odszkodowania.

Chilling Adventures of Sabrina na Netflix

Premiera 1. sezonu serialu "Chilling Adventures of Sabrina", czyli rebootu produkcji z lat 90, odbyła się w piątek 26 października 2018 roku. Program cieszy się sporą popularnością i całkiem niezłymi ocenami ze strony krytyków.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.