Netflix wita w przyszłości i zachęca, by Nowy Rok rozpocząć z „Black Mirror 4”

Natalia Hluzow
29.12.2017 16:42
Netflix wita w przyszłości i zachęca, by Nowy Rok rozpocząć z „Black Mirror 4” Fot. kadr z wideo

Z okazji premiery 4. sezonu „Black Mirror” Netflix przygotował specjalną noworoczną zapowiedź, która ma nam przypomnieć, że to nie science-fiction. To rzeczywistość, która już nas otacza.

W tle Abba śpiewa „Happy New Year”, a na ekranie pojawia się napis „Welcome to the future”. Brzmi jak całkiem przyjemny sposób na powitanie Nowego Roku? Nic bardziej mylnego! Bo to nie bajka rodem z Fabryki Snów. To „Black Mirror”, które powraca w 4. sezonie antologii.

Na początku specjalnego wideo promującego nowy sezon „Czarnego Lustra” słyszymy głos z offu zachwycający się wspaniałym rokiem, pełnym nowych osiągnięć i postępu w nauce, który można pożegnać tylko słowami o wzajemnej przyjaźni z myślą, że przyszłość jest jaśniejsza niż kiedykolwiek i może być budowana tylko przez ludzi, którzy wierzą w to, że będzie lepiej. Tak wygląda oczywiście tylko warstwa dźwiękowa, bo już pojawiające się na jej tle obrazy sugerują coś zupełnie innego. Zobacz, jaką (bardzo niedaleką) przyszłość po raz kolejny zwiastują nam twórcy „Black Mirror”:

Netflix Polska przygotował również swoją wersję zwiastuna naśladującego wiadomości, która jest już jawnie pesymistyczna. Możecie zobaczyć ją poniżej:

„Black Mirror” to jedna z najlepszych i najbardziej trafnych dystopii, jakie pojawiły się w kinie, telewizji czy literaturze w ostatnich latach. Antologia ta w każdym z (niemal pełnometrażowych) odcinków ukazuje nasz świat w krzywym, czarnym zwierciadle otaczających nas zewsząd ekranów. Autorzy serii w każdym z epizodów na innym przykładzie ukazują, że postęp technologiczny ma też swoje skutki uboczne, które prowadzą do nieuchronnej klęski człowieczeństwa. Specjalny, noworoczny zwiastun 4. sezonu – tak polski, jak i oryginalny – po raz kolejny ma uczulić widzów na to, że to, co oglądamy w „Black Mirror” to nie science fiction. To rzeczywistość, która już nas otacza.

Po trzech bardzo udanych sezonach, Netflix prezentuje 6 nowych odcinków antologii. Premiera 4. sezonu „Black Mirror” na platformie Netflix już dziś, 29 grudnia 2017 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.