Netflix stracił około 17 miliardów dolarów wartości w ciągu jednego dnia

19.07.2019 11:18
Netflix|undefined Fot. shutterstock.com

Wszystko przez to, że po raz pierwszy w historii zanotował pokaźną stratę subskrybentów - około 100 tysięcy klientów platformy anulowało swoje abonamenty.

Dosłownie godziny po tym, gdy Netflix ogłosił, że pierwszy raz w historii stracił subskrybentów, wartość giełdowa platformy poszła bardzo, ale to bardzo w dół. Wszystkie akcje firmy spadły o około 10 punktów i w czwartek 19 lipca 2019 roku były warte 325 dolarów. Taki dramatyczny spadek spowodował, że wartość Netfliksa spadła o 17 miliardów dolarów! MILIARDÓW. To nie jest literówka. W ciągu doby wartość platformy stopniała o mniej więcej czterokrotność wartości giełdowej całego CD Projektu (szacuje się, że polska firma jest warta na giełdzie około 22 miliardów złotych). 

Netflix stracił ponad 17 miliardów dolarów na wartości w ciągu jednego dnia

Netflix nie ma jednak zbyt dużych powodów do zmartwień. Jak podaje TheWrap, inni giganci z branży typu Roku i Viacom są warte około 12,5 miliarda dolarów. Największa platforma streamingowa na świecie nadal może się pochwalić tym, że jest warta około 142 miliardy dolarów. Nawet pomimo tak ogromnego spadku w ciągu jednego dnia.

Przeczytaj także

Analityk finansowy Tom Harring wypowiedział się na temat tej sytuacji dla portalu TheWrap. Stwierdził, że taki spadek jest raczej anomalią, aniżeli początkiem niepokojącego trendu dla Netfliksa:

Najprawdopodobniej w nadchodzącym kwartale ponownie zobaczymy wzrost. W końcu pojawiają się nowe sezony "Stranger Things", "Orange Is the New Black", "Domu z papieru" oraz "Mindhuntera". Takie produkcje zwykle oznaczają zwiększenie przychodów.

Nawet sam Netflix zdaje sobie sprawę z tego, że kilka ostatnich miesięcy nie rozpieszczało widzów pod względem nie tylko nowej zawartości, ale też przez testy związane z podnoszeniem cen abonamentów. W swoim liście do inwestorów zauważyli też, że pierwszy kwartał 2019 roku był dla firmy tak dobry, że ten spadek nie będzie aż tak bolesny.

Zobacz także: Netflix - nowości na lipiec 2019

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.