Netflix stworzy serial dokumentalny na podstawie książki Papieża

16.12.2020 15:56
Netflix stworzy serial dokumentalny na podstawie książki Papieża Fot. GYG Studio / Shutterstock.com

Netflix zapowiada nowy oryginalny serial dokumentalny oparty na książce Papieża Franciszka "Dzielenie się mądrością czasu". Premierowe odcinki zobaczymy już w 2021 roku.

Netflix stworzy serial dokumentalny na podstawie książki Papieża

Netflix ogłosił swój nowy projekt - oryginalny serial dokumentalny oparty na wielokrotnie nagradzanej książce "Dzielenie się mądrością czasu" autorstwa Papieża Franciszka. Redakcją tej pozycji zajmował się ksiądz Antonio Spadaro, a po raz pierwszy ukazała się ona nakładem wydawnictwa Loyola Press w Stanach Zjednoczonych.

Polecamy

Nowy serial Netflix ma być "urzekającą opowieścią o starszych osobach i ich przeżyciach. O skrywanych przez nich skarbach, które dzięki opowieściom młodego pokolenia mogą zostać odkryte na nowo". Założenie programu jest dość ciekawe. Seniorzy z całego świata - zarówno kobiety jak i mężczyźni, wszyscy 70+ - będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodym, utalentowanym filmowcom. Wszystko podczas wyjątkowych, wspólnych podróży.

W serialu dokumentalnym Netflix starsi ludzie - bohaterowie z różnych zakątków świata, reprezentanci różnych grup etnicznych, środowisk społeczno-ekonomicznych i religii - czerpiąc z osobistych doświadczeń opowiedzą o tym, co definiuje ich istnienie.

Polecamy

Reprezentantem starszych jest ktoś, kto darzy ich miłością, rozumie ich historie i doświadczenia i jest jednym z nich. Tą osobą jest Papież Franciszek. Wątkiem łączącym wszystkie cztery odcinki serialu będzie ekskluzywny wywiad z Ojcem Świętym, w którym poznamy jego własny punkt widzenia na wiele z kluczowych spraw.

Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu.

Papież Franciszek
Polecamy

Serial dokumentalny autorstwa Simony Ercolani jest produkowany przez studio Stand By Me, partnera Asacha Media Group. Serial będzie dostępny na całym świecie na Netflix w 2021 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.