Netflix za granicą: Jak oglądać? Czym się różni?

Natalia Nowecka
20.02.2019 14:02
Fot. Shutterstock|undefined Fot. . Shutterstock

Czym różni się Netflix w Polsce od reszty świata? Jak korzystać z polskiego Netfliksa za granicą? Przedstawiamy wskazówki.

Netflix podbił serca użytkowników na całym świecie, będąc jedną z najpopularniejszych platform VOD. Jednak jak powszechnie wiadomo, oferta Netfliksa uzależniona jest od kraju, w którym się znajdujemy. Czym różnią się oferty Netfliksa w różnych krajach świata? Jak korzystać z polskiego Netfliksa poza granicami naszego kraju?

Zobacz też: >> Netflix: Dlaczego filmy i seriale znikają z Netfliksa? <<

Netflix - w jakich krajach jest dostępny?

Platforma Netflix dostępna jest niemalże na całym świecie, z wyjątkiem Chin, Krymu, Syrii i Korei Północnej.

Netflix w Polsce, a za granicą - różnice

Podstawową różnicą jest w tym przypadku oferta filmów i seriali, która w zależności od kraju potrafi różnić się diametralnie. Nie mówimy tutaj tylko o różnorodności w oferowanych produkcjach, ale również ich ilości. Najbogatszą ofertę mają rzecz jasna Stany Zjednoczone, za nimi znajdują się Wielka Brytania, Australia, Kanada, Indie i Japonia (wszystkie te kraje posiadają bibliotekę zawierającą ponad 5 tysięcy produkcji). Polska biblioteka wypada w takim porównaniu nieco biednie, gdyż jej wynik jest niemalże dwa razy mniejszy od wyniku USA.  

Źródło: unogs.com Fot. Źródło: unogs.com

Inną różnicą jest również cena, jaką musimy zapłacić za korzystanie z platformy Netflix. W polskiej wersji do wyboru mamy trzy opcje abonamentowe:

 • Podstawowy - jeden ekran, jakość SD, 34 zł miesięcznie
 • Standard - dwa ekrany jednocześnie, jakość HD, 43 zł miesięcznie
 • Premium - cztery ekrany jednocześnie, jakość HD i ultra HD, 52 zł miesięcznie

Oficjalnie ceny w danym kraju uzależnione są od wielkości biblioteki, jednak statystyki jasno wskazują coś zupełnie innego. Płatności za abonament dokonujemy zgodnie z walutą obowiązującą na terenie danego kraju, co owocuje tym, że w przeliczeniu na dolary amerykańskie okazuje się, że różnice w cenach za jeden tytuł potrafią być gigantyczne. Najmniej za Netflixa płacą mieszkańcy Kanady, Kolumbii, Indii, Meksyku i Brazylii, zaś najwięcej płaci się w Danii, Norwegii, Iranie i Egipcie. Polska również znajduje się w grupie krajów płacących za jedną produkcję znacznie więcej od reszty świata.

Zobacz też: >> Netflix opublikował listę seriali, które widzowie najszybciej obejrzeli w całości <<

Netflix za granicą - Jak oglądać?

Gdy wyjeżdżamy, lub wyprowadzamy się za granicę musimy niestety liczyć się z tym, że oglądanie filmów i seriali za pośrednictwem Netfliksa może zostać nam nieco utrudnione. Producenci oraz właściciele filmów i seriali narzucają bowiem na Netfliksa różne ograniczenia. Z uwagi na różne umowy, zezwolenia i licencje, oferta Netfliksa różni się w zależności od kraju, w którym się na dany moment znajdujemy. Znajdując się przykładowo we Włoszech, będziemy mieli możliwość oglądania filmów i seriali w takim zakresie i w takiej wersji językowej, jakie przewidują umowy w danym kraju. Co za tym idzie - możemy zapłacić znacznie więcej (lub mniej), nie obejrzymy produkcji w polskiej wersji językowej, a w bardziej drastycznych przypadkach nie obejrzymy danego filmu lub serialu wcale, bo może być on niedostępny na terenie danego kraju.

fot. zdjęcie własne Fot. zdjęcie własne

Netflix za granicą - Jak oglądać Polskiego Netflixa za granicą?

Jeśli przebywacie za granicą, ale chcielibyście korzystać z polskiej wersji Netfliksa, to mamy dla was dobrą wiadomość - jest to możliwe, choć oczywiście nie we wszystkich przypadkach. Jeśli znajdujecie się na terenie kraju, gdzie dostępny jest Netflix, po zmianie IP jesteście w stanie otrzymać dostęp do polskiego Netfliksa. Jak to zrobić? Należy zmienić IP, za pomocą usługi VPN, która w prosty sposób pozwala na łączenie się z siecią za pośrednictwem dowolnego kraju. Działa to na zasadzie takiej, że nasze połączenie internetowe przechodzi przez specjalny serwer umiejscowiony w Polsce i tym samym otrzymujemy polski adres IP. Wszystkie usługi sieciowe (w tym Netflix), od tej pory identyfikują i uznają nas za użytkownika łączącego się z Polski. Jednak nie każdy VPN bez problemu radzi sobie z Netfliksem, ponieważ streamingowy gigant stara się blokować adresy IP serwerów VPN, uniemożliwiając wówczas dostęp do platformy za ich pośrednictwem. Przedstawiamy wam jednak listę usług VPN, które radzą sobie z obejściem blokad Netfliksa, a co za tym idzie pomogą wam oglądać polskiego Netfliksa za granicą:

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • CyberGhost

Zobacz też: >> Netflix nie chce, żeby użytkownicy łączyli się przez VPN <<

Jak odblokować Polski Netflix za granicą? Instrukcja krok po kroku

Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z usług VPN, by mieć możliwość oglądania polskiego Netfliksa za granicą, poniżej zamieszczamy instrukcję krok po kroku, jak to zrobić:

 • Zakładamy konto i wykupujemy abonament u wybranego dostawcy VPN
 • Pobieramy aplikację do łączenia się z serwerami VPN
 • Instalujemy aplikację, uruchamiamy ją i logujemy się
 • Z listy dostępnych lokalizacji wybieramy Polskę
 • Gotowe! Mamy polskie IP

Netflix offline - pobieranie filmów i seriali

Istnieje jeszcze jedna opcja oglądania naszych ulubionych produkcji gdziekolwiek zechcemy - pobieranie filmów i seriali na urządzenie. Daje to możliwość oglądania produkcji bez korzystania z internetu.

Ile kosztuje VPN?

W sieci dostępne są darmowe usługi VPN, jednak niestety w większości przypadków są mało skuteczne. Netflix doskonale sobie z nimi radzi i automatycznie blokuje użytkowników korzystających z ich usług, lub ich prędkość jest zwyczajnie zbyt wolna, by uzyskać odpowiednią transmisję. Większość porządnych usług VPN kosztuje w przedziale 30-60 zł, a po pewnym czasie możecie liczyć na zniżki.

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Netflix za granicą - Jak korzystać z zagranicznego Netfliksa?

Może się jednak okazać, że podczas wyjazdu zdecydujecie się na korzystanie z oferty lokalnego Netfliksa. Jak się to będzie wówczas różnić? Poza oczywistą różnicą, jaką jest oferta filmów i seriali, pozostaje jeszcze cena i waluta. Opłaty wciąż naliczane będą w walucie kraju, w którym założyliście konto, co może działać zarówno na waszą korzyść, jak i niekorzyść. Jeśli zdecydujecie się na opłacanie abonamentu w walucie kraju, w którym się znajdujecie będziecie musieli anulować subskrypcję Netflixa, odczekać do końca miesiąca, a następnie odnowić konto w danym kraju.  

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.