Netflix zamówił 2. sezon „Stranger Things”

Robert Skowronski
31.08.2016 15:03
Netflix zamówił 2. sezon „Stranger Things” Fot. kadr z wideo

W końcu stało się to, co każdy z nas podejrzewał. Netflix zamówił już od braci Duffer 2. sezon „Stranger Things”.

Twórcy mówili o tym, ze chcieliby, aby serial przedstawiał historię w stylu sagi o Harry’m Potterze, czy też, że będzie jak „Indiana Jonesa i Świątynia Zagłady”. Usłyszeliśmy także zapewnienie, że w 2. sezonie „Stranger Things” powrócą nieżyjący bohaterowie. Bracia Duffer wyznali, że chcieliby złożyć hołd Barb i wrócić do postaci dra Brennera, granego przez Matthew Modine'a.

Szef Netflixa, Reed Hastings, wyznał, że platforma jest jak najbardziej zainteresowana kontynuowaniem współpracy z braćmi Duffer:

Bylibyśmy głupi, gdybyśmy nie zdecydowali się się na 2. serię. Jeżeli zajrzy się do serwisu IMDB, to obecnie najpopularniejszym serialem jest właśnie „Stranger Things”. „Breaking Bad” było o tym, jak dobry gość przechodzi na ciemną stronę dla dobra swojej rodziny. Winona Ryder szaleje szukając swojego syna. To w połączeniu z tą stroną lat 80. jest rzeczą, której wcześniej nie dało się zobaczyć. Chcemy, żeby 2. sezon był trochę inny, może trochę mroczniejszy, ale żeby dalej zachował przynoszenie zabawy.

A jednak oficjalnie serial nie dostał zielonego światła, aż do teraz i udostępnienia poniższej wideo zapowiedzi:

Do produkcji powrócą znane nam nazwiska - twórcami wciąż będą Shawn Levy, Dan Cohen oraz bracia Duffer. W kwestii obsady nie znamy jeszcze szczegółów tego, kto dołączy do aktorów i aktorek znanych z poprzedniej serii. Premiera nowego sezonu również nie została bliżej określona wiemy jedynie, że będzie to 2017 rok, co nie powinno nikogo zdziwić.

Twórcy zapowiedzieli, że mają nadzieję na dostanie jeszcze kilku sezonów. Powiedzieli także, że chcą kontynuować historię z tym zestawem postaci, do których dołączą kilku nowych, kluczowych bohaterów. Mają pojawić się nowe problemy i zadane mają być nowe pytania wpływające na historię w przyszłości.

Mielibyśmy także dowiedzieć się więcej o „odwróconym świecie”. Twórcy mają 30-stronicowy dokument pokazujący, że jest to zawiła sprawa - to skąd pochodził potwór i czy jest ich więcej. Akcja 2. sezonu „Stranger Things” ma się rozgrywać w 1984 roku, czyli rok po wydarzeniach z 1. serii.

Zacieracie już ręce na 2. sezon „Stranger Things”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.