Netflix zapowiedział nowy film "Ghost in the Shell". Poznaliśmy też datę premiery

Kamil Kacperski
10.12.2018 15:05
Ghost in the Shell|undefined Fot. materiały prasowe

Gigant streamingowy poinformował w sobotę 8 grudnia 2018 roku, że ruszyły prace nad nowym filmem anime osadzonym w uniwersum Ghost in the Shell. Kiedy premiera?

"Ghost in the Shell" to definitywnie jedno z najbardziej kultowych anime w historii. W 2017 roku widzowie na całym świecie mieli okazję zapoznać się z aktorską adaptacją filmu, w którym główną rolę zagrała Scarlett Johansson. Produkcja nie była jednak wielkim sukcesem komercyjnym i nie doczekała się też zbyt dobrych ocen ze strony krytyków i widzów. Prawdopodobnie te fakty pomogły Netfliksowi w podjęciu decyzji o tym, by nie realizować kolejnego projektu live-action, tylko postawić na powrót do korzeni, czyli stworzenie anime.

Gigant streamingowy zapowiedział bowiem nowy film anime - już w 2020 roku na platformę ma trafić pełnometrażowa produkcja "Ghost in the Shell: SAC_2045", którego reżyserami będą związani z marką twórcy Shinji Aramaki i Kenji Kamiyama. Netflix podzielił się również szkicem koncepcyjnym z produkcji:

Ghost in the Shell doczeka się kolejnego filmu

Twórcy zapowiedzieli, że film ma stosować "technologię nowej generacji", a styl animacji nie będzie przypominał czegokolwiek, co już mieliśmy okazję widzieć. Główną bohaterką mangi, anime i filmu "Ghost in the Shell" jest Motoko Kusanagi, która przewodniczy tajnej organizacji zwanej Sekcją 9. Kobieta-android i jej oddział specjalizuje się w walce z cyber-terrorystami i ludźmi stosującymi nowoczesne technologie. Dzięki sztucznej powłoce i ludzkiemu mózgowi, Motoko jest zdolna do wykonywania nadludzkich akrobacji i ruchów. Świetnym przykładem tego jest jedna z pierwszych scen otwierających film z 2017 roku:

Na razie niestety nie znamy więcej szczegółów dotyczących "Ghost in the Shell: SAC_2045". Więcej informacji pojawi się bliżej premiery, która planowana jest na rok 2020. Czekacie na cyberpunkową produkcję Netfliksa?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.