Netflix zdradził datę premiery drugiej części serii „Making a Murderer”

Sergiusz Kurczuk
26.09.2018 14:33
Netflix zdradził datę premiery drugiej części serii „Making a Murderer” Fot. materiały prasowe

Dokumentalna historia Stevena Avery'ego niebawem powróci na Netflix. Serwis podał datę premiery kontynuacji serii „Making a Murderer”. 

W 2015 roku na Netfliksie zadebiutował program dokumentalny „Making a Murderer”, ukazujący głośną i bezprecedensową sprawę Stevena Avery'ego. Mężczyzna został skazany za atak o podłożu seksualnym i próbę morderstwa na 32 lata więzienia. Po 18 latach zwolniono go z zakładu karnego, ponieważ badanie DNA potwierdziło, że mężczyzna był niewinny. Długo nie nacieszył się jednak wolnością, ponieważ 2 lata później trafił do więzienia za zbrodnię, którą tym razem popełnił. Widzowie „Making a Murderer” od wielu miesięcy czekają na kontynuację niesamowitej historii Avery'ego. Netflix ogłosił, kiedy odbędzie się premiera 2. części serii. 

„Making a Murderer” część 2 - kiedy premiera?

Na Twitterze Netfliksa pojawiła się zapowiedź nowej części programu. Krótkie wideo potwierdza, kiedy zobaczymy kontynuację „Making a Murderer”.

Premiera 2. części serii odbędzie się 19 października 2018 roku. Produkcja cieszyła się nie tylko wielką popularnością wśród widzów, ale została też doceniona przez krytyków. Otrzymała wiele nagród, w tym 5 statuetek Emmy. Twórczyniami „Making a Murderer” są Laura Ricciardi i Moira Demos, które odpowiadają za scenariusz, reżyserię i produkcję. Historia zostanie rozłożona na 10 odcinków i skupi się na głównym bohaterze oraz Brendanie Averym i ich rodzinie. Widz będzie miał okazję zobaczyć, co wydarzyło się po ponownym osadzeniu Avery'ego w więzieniu. Pojawi się również wątek prawniczki Kathleen Zellner, która będzie stała się udowodnić, że jej klient znowu został niesłusznie skazany. 

Ricciardi i Demos skomentowały 2. część „Making a Murderer”.

Tworząc część 1. udokumentowałyśmy doświadczenie bycia oskarżonym. W 2. uporządkowaliśmy je chronologicznie, pokazując skazanego i osadzonego - dwóch ludzi, którzy zostali skazani w ich opinii za coś, czego nie zrobili. Jesteśmy podekscytowane, mając możliwość podzielenia się nową fazą tej opowieści z naszymi widzami. 

To nie jedyny serial dokumentalny Netfliksa, który zadebiutuje w najbliższym czasie. Niedawno pisaliśmy również o dokumencie „ReMastered”, opisujący fakty z życia słynnych muzyków, osadzone w społeczno-politycznym kontekście. 19 października wypada również premiera innego hitu serwisu - serialu „Daredevil”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.