Netflix został pozwany przez jednego z detektywów występujących w "Making A Murderer"

Kamil Kacperski
18.12.2018 16:32
Making a Murderer|undefined Fot. materiały prasowe

Emerytowany szeryf Andrew Colborn pozwał giganta streamingowego o zniesławienie, twierdząc, że filmowcy pominęli sporo faktów w trakcie tworzenia popularnego serialu.

Jak podaje portal Variety, w poniedziałek 17 grudnia 2018 roku Andrew Colborn pozwał Netfliksa za rzekome zniesławienie, które przedstawione zostało w serialu "Making a Murderer". W produkcji fałszywie zasugerowano, że to on podłożył dowody, aby obarczyć odpowiedzialnością osoby podejrzane o morderstwo.

Emerytowany szeryf złożył pozew w Sądzie Okręgowym w hrabstwie Manitowoc, w stanie Wisconsin. Mężczyzna twierdzi, że od czasu debiutu serialu (grudzień 2015):

Stał się obiektem kpin, pogardy i ataków ze strony całego świata. 

Były szeryf pozwał Netfliksa

Na temat całej sytuacji wypowiedział się również adwokat Colborna, Michael Griesbach, który w oficjalnym oświadczeniu prasowym stwierdził, że szeryf pragnie:

W pełni wyjaśnić sytuację oraz przywrócić swoje dobre imię. 

W pozwie możemy przeczytać również imiona i nazwiska twórców "Making a Murderer", którzy zostali oskarżeni przez Andrew Colborna. Są to: reżyserki Laura Ricciardi i Moira Demos, producenci Netfliksa Lisa Nishimura i Adam Del Deo oraz wydawca Mary Manhardt. 

Były szeryf twierdzi, że filmowcy zniekształcili prawdziwe wydarzenia i pominęli ważne wydarzenia, aby dowieść, że to Colborn i inni wrobili Stevena Avery'ego i Brendana Dasseya w morderstwo. Mężczyzna zaznaczył również, że twórcy zdecydowanie przekroczyli granicę wolności słowa, ponieważ nie tylko wyrazili opinię na temat sprawy, ale również zmanipulowali zeznania z rozpraw w celu doprowadzenia widzów do fałszywych wniosków. 

Co ciekawe, adwokat Michael Grisbach jest jednym z najlepszych specjalistów w Manitowoc - w 2016 roku opublikował książkę "Indefensible", która była odpowiedzią na serial Netfliksa. Kilka lat wcześniej mężczyzna napisał również pozycję "The Innocent Killer", opowiadającą o kolejnym niepoprawnym wyroku wydanym przeciwko Stevenowi Avery'emu, oskarżonemu wcześniej o przestępstwo na tle seksualnym.  

Making a Murderer - nowy sezon

Sprawa jest w toku - Netflix, tak jak w przypadku pozwu ze strony Świątyni Szatana, na razie milczy. Drugi sezon "Making a Murderer" zadebiutował na platformie streamingowej 19 października 2018 roku. Opowiadał o dalszym ciągu historii Brendana Dasseya. Serial spotkał się ze świetnymi ocenami ze strony krytyków i widzów. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.