Nie żyje Mikołaj Müller, aktor znany z m.in. "Świata według Kiepskich". Miał 77 lat

02.04.2021 10:28
Nie żyje Mikołaj Müller, aktor znany z m.in. "Świata według Kiepskich". Miał 77 lat Fot. Rafal Witczak/East News

Mikołaj Müller zmarł 19 marca 2021 roku w Karczewie pod Warszawą. Przyjaciele aktora podali wieść do mediów dopiero 1 kwietnia, natomiast 31 marca odbył się pogrzeb aktora, którego mogliśmy kojarzyć z występów w "Świecie według Kiepskich", czy "Plebanii".

Mikołaj Müller nie żyje. Aktor miał 77 lat

Mikołaj Müller był zawodowym aktorem, który pojawiał się zarówno na teatralnych deskach, jak i na srebrnym ekranie ("Plebania", "Tylko miłość", "Naznaczony", "Świat według Kiepskich"). Zmarł 19 marca 2021 roku. Przyczyny śmierci nie podano.

Polecamy

Mikołaj Müller urodził się 22 lipca 1944 r. w Zwickau (Saksonia). W swojej karierze był związany z wieloma scenami - m.in. Teatrem Lalki i Aktora "Marcinek" w Poznaniu, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Szczecinie. Współpracował także z Filharmonią Szczecińską jako akompaniator i konferansjer.

Jak czytamy na Facebooku:

W dniu wczorajszym na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka - Mikołaja Müllera. Kondukt nie był zbyt liczny, ale myślę, że miły sercu Mikołaja w pełni oddawał to czemu poświęcał się z pasją - w ostatniej drodze towarzyszyli swojemu Mistrzowi jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule.

Polecamy
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.