Nie żyje Mikołaj Müller, aktor znany z m.in. "Świata według Kiepskich". Miał 77 lat

02.04.2021 10:28
Nie żyje Mikołaj Müller, aktor znany z m.in. "Świata według Kiepskich". Miał 77 lat Fot. Rafal Witczak/East News

Mikołaj Müller zmarł 19 marca 2021 roku w Karczewie pod Warszawą. Przyjaciele aktora podali wieść do mediów dopiero 1 kwietnia, natomiast 31 marca odbył się pogrzeb aktora, którego mogliśmy kojarzyć z występów w "Świecie według Kiepskich", czy "Plebanii".

Mikołaj Müller nie żyje. Aktor miał 77 lat

Mikołaj Müller był zawodowym aktorem, który pojawiał się zarówno na teatralnych deskach, jak i na srebrnym ekranie ("Plebania", "Tylko miłość", "Naznaczony", "Świat według Kiepskich"). Zmarł 19 marca 2021 roku. Przyczyny śmierci nie podano.

Polecamy

Mikołaj Müller urodził się 22 lipca 1944 r. w Zwickau (Saksonia). W swojej karierze był związany z wieloma scenami - m.in. Teatrem Lalki i Aktora "Marcinek" w Poznaniu, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Szczecinie. Współpracował także z Filharmonią Szczecińską jako akompaniator i konferansjer.

Jak czytamy na Facebooku:

W dniu wczorajszym na Karczewskim cmentarzu pożegnaliśmy wyjątkowego człowieka - Mikołaja Müllera. Kondukt nie był zbyt liczny, ale myślę, że miły sercu Mikołaja w pełni oddawał to czemu poświęcał się z pasją - w ostatniej drodze towarzyszyli swojemu Mistrzowi jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule.

Polecamy
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.