Nie żyje twórca serialu "Zagubieni w kosmosie". Zack Estrin miał zaledwie 51 lat

27.09.2022 11:32
Nie żyje twórca serialu "Zagubieni w kosmosie". Zack Estrin miał zaledwie 51 lat Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Znany scenarzysta i producent Zack Estrin nie żyje. Współtwórca i producent wykonawczy "Zagubionych w kosmosie" i producent wykonawczy "Skazanego na śmierć" miał 51 lat. 

Nie żyje twórca serialu Zagubieni w kosmosie

Jak podaje Deadline, Zack Estrin zmarł niespodziewanie 23 września 2022 roku w Hermosa Beach. Miał 51 lat. Z raportu portalu wynika, że Estrin nie miał problemów ze zdrowiem, a zmarł z powodu ataku serca podczas biegania po plaży. Potwierdzenie przyczyny śmierci odbędzie się dopiero po autopsji.

Polecamy

Rodzina producenta i scenarzysty wydała oświadczenie na łamach Deadline:

Zack Estrin był naszym wszystkim. Najlepszym mężem, ojcem, synem i przyjacielem. Uwielbiał sprawiać przyjemność innym. Uwielbiał nas rozśmieszać. Uwielbiał pisać i produkować te wszystkie seriale, które sprawiały ludziom radość. Dziękujemy Ci, że byłeś częścią naszego życia.

Estrin rozpoczął pracę jako scenarzysta przedstawień teatralnych w Kalifornii. Potem znalazł pracę w telewizji, pisząc scenarisze do "Czarodziejek" z lat 90., czy "Dawson's Creek". Dużą popularność i rozgłos przyniósł mu serial "Skazany na śmierć", którego był producentem wykonawczym.

Polecamy

Na przestrzeni kolejnych lat pracował nad rozmaitymi produkcjami dla ABC i Fox, aż w końcu zatrudnił go Netflix, zlecając mu stworzenie nowej wersji "Zagubionych w kosmosie". Estrin do samego końca pracował nad nowymi projektami dla serwisu streamingowego. Matt Thunell, wiceprezes ds. seriali w Netflix, skomentował śmierć twórcy:

Zack był uwielbianym przez nas scenarzystą, producentem i partnerem, którego praca uczyła nas poszukiwania przygód i ufania swojej rodzinie. Jego wizji i pasji będzie nam bardzo brakowało.

Zack Estrin zmarł 23 września 2022 roku. Domniemaną przyczyną śmierci był atak serca. Miał 51 lat.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.