Producenci „Gry o tron” zainspirowali się „Mission: Impossible”? Nikolaj Coster-Waldau: Scenariusze ulegały autodestrukcji

Natalia Hluzow
06.06.2018 15:27
Jaime Lannister|undefined Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

Aktor wcielający się w Jaimego Lannistera w serialu „Gra o tron” zdradził, co działo się ze scenariuszami finałowych odcinków po ich zrealizowaniu.

W 2019 roku – po ośmiu latach i siedmiu sezonach – na ekrany trafi finałowy sezon „Gry o tron”. Premiera ostatnich 6 odcinków ma szansę stać się telewizyjnym wydarzeniem dekady, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia i emocje, jakie budzi zakończenie serialu na rok przed jego premierą.

W związku z powyższym stacja HBO postanowiła zabezpieczyć się przed jakimikolwiek przeciekami z planu. Trudno dziwić się włodarzom Home Box Office, skoro serial był już kilkukrotnie wykradany przez hakerów, a do sieci wyciekały całe odcinki oraz  scenariusze. Jednak czy w tym przypadku wyobraźnia producentów nie posunęła się zbyt daleko?

Jaime Lannister Fot. foto: kadr z serialu "Gra o tron"

Nikolaj Coster-Waldau o znikających scenariuszach na planie „Gry o tron”

Nikolaj Coster-Waldau, który w „Grze o tron” wciela się w Jaimego Lannistera, niejednokrotnie uskarżał się na restrykcyjne podejście producentów do udostępniania scenariuszy – nawet obsadzie serialu. Teraz, kiedy spora część finałowych odcinków została już zrealizowana, aktor opowiedział, co - decyzją producentów - działo się ze scenariuszem każdej sceny po jej nakręceniu.

Byli bardzo, bardzo surowi. W tym roku osiągnęli poziom szaleństwa. Dostawaliśmy scenariusze – tylko w wersji cyfrowej – a kiedy już nakręciliśmy daną scenę, one po prostu znikały. Jak w Mission: Impossible. Ulegały autodestrukcji.

Wypowiedzi aktora możecie posłuchać poniżej:

Czyżby producenci hitowej produkcji HBO za często oglądali słynną serię filmów z Tomem Cruisem? Czy w taki sposób uda im się uniknąć przecieków dotyczących finału „Gry o tron”? Być może. Przypomnijmy jednak, że dotychczas materiały kradziono z serwerów HBO, a nie z osobistych tabletów aktorów, a do internetu wyciekały głównie gotowe odcinki – w wyniku działania hakerów lub… nieuważnych pracowników HBO.

„Gra o tron” powróci na antenę HBO z ósmym i ostatnim sezonem w 2019 roku. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.