Nowe sezony „Gry o tron” będą krótsze

Robert Skowronski
15.04.2016 12:41
Nowe sezony „Gry o tron” będą krótsze Fot. materiały prasowe

Świat dobiega końca, a przynajmniej ten z „Gry o tron”. Twórcy zdradzili ile jeszcze odcinków serialu otrzymamy.

Każdy z dotychczasowych sezonów liczył sobie po 10 epizodów. Dotyczy to także 6. serii, którą do tej pory mogliśmy zobaczyć w teaserze, pełnym zwiastunie, fragmencie jednej ze scen, czy w materiale z planu zdjęciowego. Twórcy planują stworzyć jeszcze dwa kolejne sezony. Wygląda na to, że kończą im się pomysły, a tych już nie mogą czerpać z książek George'a R.R. Martina, gdyż serial zdążył już przegonić słowo pisane. Showrunnerzy, David Benioff i D.B. Weiss, zdradzili, że mają rozpisaną historię na 23 odcinki. W tej liczbie zawierają się też epizody składające się na 6. sezon.

Docieramy do ostatniego okrążenia. Co prawda nie jest to jeszcze ostatecznie potwierdzone, ale taki mamy plan.

Prosty rachunek pokazuje, że dwa ostatnie sezony będą krótsze od poprzednich. Być może jednak same odcinki zostaną wydłużone, acz na dany moment nie mamy żadnych informacji, które mogłyby to potwierdzić. Według wstępnych planów 7. i 8. sezon będą się składać odpowiednio z siedmiu oraz sześciu odcinków.

Twórcy zapowiedzieli, że nowe epizody będą pełne rozmachu. To jednak wymaga czasu, a ten nie pozwala im na zrealizowanie większej liczby odcinków. Michael Lombardo z HBO ma jednak nadzieję na to, że „Gra o tron” nie zakończy się po dwóch kolejnych seriach:

Na dany moment rozumiem ich stanowisko, ale rozmowy jeszcze trwają. Ich zdaniem ta historia nadaje się na dwa następne lata. Jako fan serialu mam jednak nadzieję, że potrwa on przez kolejne sześć. Jestem optymistą i mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.

Na to z pewnością liczą też inni miłośnicy serii, a tych nie brakuje. Twórcy bardzo strzegą tego, aby nie dochodziło do żadnych wycieków z planu. Są jednak osoby, które zrobią bardzo dużo, aby poznać choć rąbek tajemnicy, która skrywa szczegóły dotyczące nowego sezonu. D.B. Weiss opowiedział do jakich sytuacji ze strony fanów dochodziło podczas realizacji 6. serii:

Jeden gość szedł pieszo przez 18 godzin, aby dostać się w sam środek hiszpańskiej pustyni La Mancha w celu zrobienia kilku zdjęć. Inny, w Północnej Irlandii czołgał się w błocie, aby niepostrzeżenie dotrzeć na plan. Odbył swoją własną wojskową misję. Wytknąłem tego człowieka palcami i nazwałem go dupkiem.

David Benioff wyjaśnił skąd w twórcach taka potrzeba chronienia tajemnic serialu:

To jak bronienie własnego domu. Robisz wszystko, by złodziejom było jak najtrudniej i musieli wybrać inny dom do obrabowania. Nie jest jednak możliwe stworzenie doskonałych zabezpieczeń. To szalone, żeby kryć się w krzakach i robić zdjęcia z obiektywem teleskopowym. Dlaczego ludzie szukają stron, na których mogą znaleźć spoilery? Czy gdyby istniał portal „Ostatnie strony znanych książek”, to byście go czytywali? Nie rozumiem tego.

Nowy sezon serialu zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 24 kwietnia 2016 roku. Polska premiera odbędzie się dzień później.

Macie nadzieję na kolejne serie „Gry o tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.