Nowości od Netflixa i Marvela z Comic-Con 2016

Robert Skowronski
22.07.2016 09:21
Nowości od Netflixa i Marvela z Comic-Con 2016 Fot. kadr z wideo

W San Diego trwa właśnie Comic-Con. To wydarzenie przyniosło sporo niespodzianek od połączonych sił Netflixa i Marvela. Jakich?

Każdy fan superbohaterów znanych z kart komiksów wymienionego wydawnictwa będzie zachwycony słysząc wieści płynącego z serca Kalifornii. W tym morzu wspaniałości ciężko się zdecydować od czego zacząć. Spróbujmy jednak.

Potwierdzono m.in. to, że Daredevil powróci w 3. sezonie. 2. seria przygód z Charliem Coxem w roli głównej zadebiutowała w marcu 2016 roku. Prawdopodobnie nowej porcji odcinków będziemy się mogli spodziewać w podobnym czasie i najpewniej, to ta gorsza wiadomość, nastąpi to w 2018 roku. Niestety będziemy więc musieli jeszcze trochę poczekać nim zobaczymy, jak niewidomy Matt Murdock ponownie staje w szranki ze złem. Okres oczekiwania ma nam umilić teaser serialu. Niestety nie ujrzymy w nim żadnych z premierowych urywków scen:

Pozostając przy temacie Daredevila, to pokazano także teaser serialu „The Defenders”, w którym siły połączą wspomniany superbohater, ale też Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist. Showrunnerami serii zostali Douglas Petrie oraz Marco Ramirez. Produkcja zadebiutuje w platformie Netflix w 2017 roku prawdopodobnie jesienią. Pierwszy klaps na planie produkcji nie zdążył jeszcze paść, dlatego teaser nie obfituje w żadne sceny, które znajdą się w finalnym dziele. Możemy za to usłyszeć głos należący do Scotta Glenna wcielającego się w „Daredevilu” w Sticka.

Miłą niespodzianką dla fanów gitarowego grania jest fakt, że w zajawce serialu można usłyszeć partię wokalną Kurta Cobaina z „Come As You Are”.

Być może nie każdemu jest znana postać wspomnianego wyżej Luke'a Cage'a. Dzięki nowemu projektowi Netflixa i Marvela ten stan rzeczy się zmieni, nastąpi to jednak 30 września 2016 roku. Sam superbohater pojawił się już wcześniej w serialu o Jessice Jones. Luke Cage został obdarzony supersiłą i niezniszczalną skórą poprzez eksperyment, którego był obiektem. Bohater stara się odbudować swoje życie w Harlemie, jednak wydarzenia układają się w taki sposób, że będzie się musiał zmierzyć ze swoją przeszłością, którą próbował pochować.

Tytułową rolę zagrał Mike Colter, a oprócz niego na ekranie pojawią się Simone Missick, Frank Whaley, Mahershala Ali, Theo Rossi, Alfre Woodard i Rosario Dawson. Cheo Hodari Coker jest producentem wykonawczym i showrunnerem serialu.

Przedstawiono również zapowiedź serialu z Iron Fistem w roli głównej. Bohaterem jest Danny Rand (Finn Jones), który powraca do Nowego Jorku po tym, jak zaginął wiele lat temu. Metropolia jest przesiąknięta korupcją i przemocą. Iron Fist ma jednak na to odtrutkę - znajomość wschodnich sztuk walki i swoje żelazne pięści.

W obsadzie znaleźli się także Carrie-Anne Moss, Jessica Henwick, David Wenham, Jessica Stroup oraz David Wenham. Showrunnerem produkcji został Scott Buck do spółki z Jephem Loebem, a sam serial składający się z 13 odcinków zadebiutuje w 2017 roku.

Na który serial czekacie najbardziej?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.