Nowy sezon "The Crown" zdenerwował premiera Wielkiej Brytanii: "to szkodliwa fikcja"

09.11.2022 13:59
Nowy sezon "The Crown" zdenerwował premiera Wielkiej Brytanii: "to szkodliwa fikcja" Fot. materiały prasowe/Keith Bernstein/Netflix

"The Crown" zbliża się powoli do czasów współczesnych, co oznacza, że coraz więcej osób pokazanych w serialu nadal żyje i doskonale pamięta omawiane wydarzenia. Niedawno słowa krytyki skierował przeciwko produkcji były premier Wielkiej Brytanii.

The Crown w ogniu krytyki przez byłego premiera Wielkiej Brytanii

Netflix pracuje obecnie nad 6. sezonem popularnego serialu "The Crown" i z uwagi na niedawną śmierć królowej Elżbiety II, firma musiała przez chwilę przerwać zdjęcia. Od tamtego czasu zdążyła zadebiutować 5. seria produkcji, która spotkała się z krytyką jednego z byłych brytyjskich premierów.

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, twórcy w najnowszym sezonie pokazują nam wydarzenia sprzed trzech dekad, które pamiętają ich uczestnicy. I chociaż Netflix podkreśla, że ten serial nie jest dokumentem, tylko fabularyzowaną produkcją z podkoloryzowanymi wątkami, to co rusz pojawiają się różnego rodzaju oświadczenia, które mają na celu przypomnieć widzom, że oglądają inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami fikcję.

W jednym z nowych odcinków 5. sezonu książę Karol spotyka się z premierem Johnem Majorem. Panowie wspólnie dyskutują na temat ewentualnej abdykacji królowej. W szerszym kontekście ta postać jest przedstawiona jako ktoś, kto sporo kombinował. Były premier wydał oświadczenie potępiające "The Crown":

Sir John nie współpracował z twórcami serialu "The Crown". Nigdy nie został też przez nich poproszony o sprawdzenie żadnego materiału. Dyskusje między monarchą a premierem są całkowicie prywatne i dla sir Johna zawsze takie pozostaną.

Polecamy

Rzecznicy określili również serial "szkodliwą fikcją". Na razie twórcy "The Crown" i Netflix nie skomentowali wydarzeń.

Nowy sezon "The Crown" zadebiutował na Netflix 9 listopada 2022 roku. Na ten moment nowa seria ma 70% "świeżości" na Rotten Tomatoes, co jest najgorszym wynikiem w historii serialu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.