Nowy sezon "The Crown" zdenerwował premiera Wielkiej Brytanii: "to szkodliwa fikcja"

09.11.2022 13:59
Nowy sezon "The Crown" zdenerwował premiera Wielkiej Brytanii: "to szkodliwa fikcja" Fot. materiały prasowe/Keith Bernstein/Netflix

"The Crown" zbliża się powoli do czasów współczesnych, co oznacza, że coraz więcej osób pokazanych w serialu nadal żyje i doskonale pamięta omawiane wydarzenia. Niedawno słowa krytyki skierował przeciwko produkcji były premier Wielkiej Brytanii.

The Crown w ogniu krytyki przez byłego premiera Wielkiej Brytanii

Netflix pracuje obecnie nad 6. sezonem popularnego serialu "The Crown" i z uwagi na niedawną śmierć królowej Elżbiety II, firma musiała przez chwilę przerwać zdjęcia. Od tamtego czasu zdążyła zadebiutować 5. seria produkcji, która spotkała się z krytyką jednego z byłych brytyjskich premierów.

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, twórcy w najnowszym sezonie pokazują nam wydarzenia sprzed trzech dekad, które pamiętają ich uczestnicy. I chociaż Netflix podkreśla, że ten serial nie jest dokumentem, tylko fabularyzowaną produkcją z podkoloryzowanymi wątkami, to co rusz pojawiają się różnego rodzaju oświadczenia, które mają na celu przypomnieć widzom, że oglądają inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami fikcję.

W jednym z nowych odcinków 5. sezonu książę Karol spotyka się z premierem Johnem Majorem. Panowie wspólnie dyskutują na temat ewentualnej abdykacji królowej. W szerszym kontekście ta postać jest przedstawiona jako ktoś, kto sporo kombinował. Były premier wydał oświadczenie potępiające "The Crown":

Sir John nie współpracował z twórcami serialu "The Crown". Nigdy nie został też przez nich poproszony o sprawdzenie żadnego materiału. Dyskusje między monarchą a premierem są całkowicie prywatne i dla sir Johna zawsze takie pozostaną.

Polecamy

Rzecznicy określili również serial "szkodliwą fikcją". Na razie twórcy "The Crown" i Netflix nie skomentowali wydarzeń.

Nowy sezon "The Crown" zadebiutował na Netflix 9 listopada 2022 roku. Na ten moment nowa seria ma 70% "świeżości" na Rotten Tomatoes, co jest najgorszym wynikiem w historii serialu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.