Nowy zwiastun "Strefy mroku" składa hołd oryginalnej serii

Sergiusz Kurczuk
28.03.2019 12:07
Strefa mroku|undefined Fot. materiały promocyjne

Już niedługo premiera nowej "Strefy mroku". Z tej okazji stacja CBS All Access udostępniła nowy zwiastun antologii. Pojawiają się w nim odniesienia do oryginału sprzed lat.

Jordan Peele to jeden z najbardziej utalentowanych filmowców zajmujących się kinem grozy, jak pojawił się w ciągu ostatnich lat. Filmami "Uciekaj!" i "To my" udowodnił, że horror to nie tylko krwawe slashery bez fabuły i banalne opowieści o duchach bazujące na jumpscare'ach. Przez wielu jest nazywany nowym Alfredem Hitchcockiem, nic więc dziwnego, że zaoferowano mu zrebootowanie słynnej antologii z pogranicza horroru i science fiction pod tytułem "Strefa mroku". W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu, w którym nie zabrakło smaczków dla fanów oryginalnej serii.

Przeczytaj także

"Strefa mroku" - nowy zwiastun serialu

Pod koniec marca 2019 roku stacja CBS All Access zaprezentowała dwa zwiastuny rebootu słynnej serii. W trailerach zapowiedziano, co zobaczymy w dwóch odcinkach nowej "Strefy mroku". W historii "Comedian" z Kumailem Nanjianim w roli głównej, zobaczymy, co człowiek show biznesu jest w stanie zrobić dla sławy. Natomiast "Nightmare at 30,000 Feet" z Adamem Scottem przekonamy się, jakie tajemnice skrywa pozornie zwyczajny lot samolotem. Z okazji zbliżającej się premiery "Strefy mroku" w sieci pojawił się nowy zwiastun, w którym widzimy fragmenty pozostałych odcinków 1. sezonu.

Twórcy nowej "Strefy mroku" postanowili puścić oczko do wszystkich fanów poprzednich wcieleń antologii. "Nightmare at 30,000 Feet" to nowa wersja 123. odcinka serialu z 1959 roku pod tytułem "Nightmare at 20,000 Feet". Fabuła zostanie jednak zmieniona. W zwiastunie widzimy jednak wizerunek włochatej bestii, która prześladowała bohatera, granego przez Williama Shatnera podczas podniebnego rejsu.

To jednak nie wszystkie Easter eggi ukryte w nowym zwiastunie "Strefy mroku". W trailerze pojawia się między innymi nawiązanie do słynnego diabełka z odcinka "Nick Of Time" oraz nawiązanie do chłopca z "It’s A Good Life". Co jeszcze Jordan Peele ukrył w swoim serialu? Przekonamy się za kilka dni.

"Strefa mroku" - kiedy premiera?

Nowa osłona serialu zadebiutuje już 1 kwietnia 2019 roku na CBS All Access. W jeżących włos na głowie historiach wystąpili między innymi wcześniej wspomniani Kumail Nanjiani i Adam Scott oraz Steven Yeun, Sanaa Lathan, Taissa Farmiga, John Cho, Ike Barinholtz, Greg Kinnear, Alison Tolman oraz Tracy Morgan.

>>Zobacz też: "Czy boisz się ciemności?" nie tylko jako film. Nickelodeon zapowiada powrót serialu<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.