O czym będzie pierwszy serial w świecie „Star Wars”?

Sergiusz Kurczuk
08.08.2018 14:02
O czym będzie pierwszy serial w świecie „Star Wars”? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje

Jon Favreau stworzy pierwszy aktorski serial dziejący się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. W sieci pojawiły się plotki dotyczące fabuły nienadchodzącej produkcji. 

„Gwiezdne Wojny” to filmy pełnometrażowe, książki, komiksy, gry i seriale animowane. Trudno w to uwierzyć, ale do tej pory nie stworzono jeszcze aktorskiej produkcji telewizyjnej dziejącej się w uniwersum „Star Wars”. Wszystko zmieni się wraz ze startem platformy streamingowej Disneya, na której zadebiutuje serial stworzony przez Jona Favreau. Na razie wiadomo, że 1. sezon będzie składał się z 10. odcinków, a produkcja każdego z nich będzie kosztować 100 milionów dolarów. Do tej pory nie podano jednak informacji na temat fabuły i bohaterów serialu. 

Serial „Gwiezdne Wojny” - o czym będzie?

Oczywiście miłośnicy kosmicznej sagi mają swoje teorie dotyczące opowieści zawartej w produkcji Favreau. Są to jednak tylko domysły. W sieci pojawiły się pewne plotki, które mają wskazywać, co abonenci platformy Disneya zobaczą na małych ekranach. Fanowska strona Making Star Wars podaje, że akcja serialu ma się rozgrywać tuż po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. Widzowie zobaczą między innymi zmagania Imperium po pokonaniu Palpatine'a i Dartha Vadera. Akcja ma się rozgrywać na planecie Mandalora - ojczyźnie słynnego najemnika Boby Fetta. To właśnie tutaj pokonane wojska galaktycznej dyktatury będą knuć, by powrócić do dawnej chwały. 

Nie wiadomo, na ile doniesienia są prawdziwe, ale Mandalora jest dobrze znana fanom „Star Wars”. Wielokrotnie pojawiła się w pozycjach z tak zwanego Expanded Universe, które obecnie nie należy już do kanonu. Ale planeta występowała również w serialach „Gwiezdne wojny: Wojny klonów” oraz „Star Wars: Rebelianci”. Informacja na temat serialu „Gwiezdne Wojny” na pewno jest ekscytująca dla każdego fana serii. Czy okaże się prawdziwa? Trudno powiedzieć. Produkcja ma zadebiutować pod koniec 2019 roku, a więc w podobnym czasie, co IX epizod „Gwiezdnych Wojen”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.