"Obi-Wan Kenobi" nadchodzi. Oto plakat i data premiery nowego serialu ze świata Star Wars

10.02.2022 11:35
"Obi-Wan Kenobi" nadchodzi. Oto plakat i data premiery nowego serialu ze świata Star Wars Fot. materiały prasowe/Lucasfilm

Ewan McGregor stwierdził niedawno, że nadchodzący spin-off Star Wars o tytule "Obi-Wan Kenobi" ma nas nie zawieść. Teraz wiemy, kiedy sami się o tym przekonamy.

Obi-Wan Kenobi - serial doczekał się plakatu i daty premiery

Na oficjalne wieści dotyczące serialu "Obi-Wan Kenobi" musieliśmy sporo poczekać, ale po zakończeniu "Księgi Boby Fetta", Disney+ postanowiło potwierdzić kilka rzeczy dotyczących produkcji - firma przedstawiła światu oficjalny plakat "Kenobiego", a także zdradziła datę premiery serii z Ewanem McGregorem w roli głównej.

Polecamy

Plakat przedstawia nam nieco podstarzałą wersję mistrza Jedi, dzierżącego w ręce miecz świetlny i przemierzającego wydmy Tatooine. Przy okazji materiał potwierdza, że serial "Obi-Wan Kenobi" zadebiutuje na Disney+ już 25 maja 2022 roku (co oznacza, że jego premiera nadejdzie dokładnie w 45. rocznicę wydania oryginalnych "Gwiezdnych wojen").

Dla gwiazdora to będzie powrót do roli po ponad 15 latach rozłąki. McGregor stwierdził, że produkcja jest "zupełnie innym doświadczeniem", niż praca z George'em Lucasem przy trylogii prequeli "Star Wars". 

Polecamy

Serial przygotuje Deborah Chow, która wyreżyserowała kilka odcinków serialu "The Mandalorian". Akcja rozgrywa się dekadę po wydarzeniach z "Zemsty Sithów", w którego finale widzieliśmy pojedynek między Kenobim, a jego byłym uczniem Anakinem Skywalkerem/Darthem Vaderem.

W jego wyniku Skywalker został ciężko ranny, przez co musiał spędzić resztę życia w ikonicznym czarnym pancerzu, natomiast Kenobi musiał się udać na wygnanie, chroniąc z daleka syna Vadera, Luke'a Skywalkera. Produkcja przedstawi nam niektóre "przygody", które przeżył Kenobi podczas pełnienia swojej ostatniej misji.

"Obi-Wan Kenobi" zadebiutuje na Disney+ już 25 maja 2022 roku. Pierwszy zwiastun produkcji zobaczymy najprawdopodobniej podczas Super Bowl, czyli w nocy z 13 na 14 lutego 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.