"Obi-Wan Kenobi" - w serialu pojawi się wiele znajomych twarzy. Oto lista powracających postaci

16.02.2022 10:46
"Obi-Wan Kenobi" - w serialu pojawi się wiele znajomych twarzy. Oto lista powracających postaci Fot. materiały prasowe/Lucasfilm/Disney

Pierwszy zwiastun "Obi-Wana Kenobiego" miał zadebiutować podczas Super Bowl, ale tak się nie stało. Wciąż - na temat serialu pojawia się coraz więcej informacji.

Obi-Wan Kenobi - które postaci ze Star Wars powrócą w serialu?

O "Obi-Wanie Kenobim" wiemy dość sporo, ale na trzy miesiące przed premierą mieliśmy okazję zobaczyć tylko i wyłącznie oficjalny plakat produkcji. Żadnych zdjęć, materiałów zakulisowych, zwiastuna, czy nawet teasera. To miało się zmienić podczas Super Bowl, ale Disney postawił na promocję dwóch nadchodzących produkcji z MCU (mowa o "Moon Knight" i "Doktorze Strange'u 2"). 

Polecamy

Wciąż pojawiają się jednak plotki na temat nadchodzącej produkcji z Ewanem McGregorem w roli głównej. Jak podaje portal Making Star Wars, na planie serialu zauważono Jimmy'ego Smitsa, który w filmach George'a Lucasa wcielał się w senatora Baila Organę, adoptowanego ojca księżniczki Lei. Ten nagrywał sceny z McGregorem, co jest dość zrozumiałe - w końcu tylko Obi-Wan, Organa i wujostwo Luke'a (no i Yoda) znali prawdziwą tożsamość niemowlaka.

Mistrz Jedi najprawdopodobniej zostaje wezwany przez Organę do pomocy. Sprawa musi być poważna, bowiem trudno sobie wyobrazić, żeby Obi-Wan miał opuścić Luke'a Skywalkera z byle jakiego powodu. 

Wiemy na pewno, że oprócz Organy w serialu powrócą Joel Edgerton w roli Owena Larsa oraz Bonnie Piesse jako Beru Lars. Do listy możemy oczywiście dodać Haydena Christensena, który ponownie wcieli się w Dartha Vadera (pojawi się w scenach, kiedy Sith jest bez maski, a może także we flashbackach), a teraz też Smitsa.

Polecamy

Patrząc na trend obecny w serialach ze świata "Star Wars", to nie będziemy zdziwieni, jak w którym z odcinków pojawi się Ahsoka Tano, której solowy serial mamy zobaczyć w niedalekiej przyszłości. Ta w końcu była całkiem aktywna w czasach Rebelii, często walczyła z Inkwizytorami, a także dobrze zna Obi-Wana.

To mogłoby natomiast poprowadzić nas do aktorskiego debiutu Admirała Thrawne'a, który może zostać zaangażowany do osobistego poszukiwania uciekinierów Jedi. Taki obrót zdarzeń sprytnie łączyłoby "Obi-Wana" z serialem o Ahsoce - wszystko bowiem sugeruje, że to właśnie Thrawne będzie głównym antagonistą tej produkcji. 

Możliwości jest naprawdę mnóstwo i będziemy bardzo zdziwieni, jeśli Smits, Edgerton, Piesse i Christensen to będą jedyne znajome twarze, które zobaczymy w "Obi-Wanie Kenobim". W pozostałych rolach zobaczymy natomiast Kumaila Nanjianiego, Indirę Varmę, Ruperta Frienda, O’Shea Jacksona Jr., Sung Kanga, Mayę Erskine, Simone Kessell oraz Benny'ego Safdiego.  

Serial "Obi-Wan Kenobi" zadebiutuje na Disney+ 25 maja 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.