Obsada "Gry o tron" wspomina 10 lat na planie serialu

Natalia Nowecka
09.04.2019 13:52
The Cast Remembers, foto: kadr z wideo|undefined Fot. The Cast Remembers, kadr z wideo

Finał "Gry o tron" nastąpi już w maju 2019 roku. Ósmy sezon serialu będzie zwieńczeniem wielu lat pracy twórców, aktorów i całej ekipy filmowej. Odtwórcy najważniejszych postaci podzielili się z fanami swoimi wspomnieniami z planu produkcji.

Maj 2019 roku będzie bardzo ważnym momentem w życiu każdego fana "Gry o tron". Hit stacji HBO wyemituje wówczas finałowy odcinek serialu, w którym widzowie dowiedzą się w końcu jak skończy się historia mieszkańców Westeros oraz kto finalnie zasiądzie na Żelaznym Tronie, wygrywając tym samym tytułową grę o tron. Z tej okazji, aktorzy wcielający się w najważniejszych bohaterów produkcji, podzielili się z nami swoimi wspomnieniami z planu, w klipie zatytułowanym "The Cast Remembers".

"The Cast Remembers": Wspomnienia obsady "Gry o tron"

Materiał wideo pod tytułem "The Cast Remembers" zawiera wypowiedzi aktorów, wspominających nagrywanie odcinków serialu oraz ujęcia z planu. Każda z osób odrywających najważniejsze postacie w "Grze o tron" wspomina swój ulubiony dzień na planie serialu, ulubiony moment, scenę, która najbardziej ją zszokowała oraz wskazuje z kim z obsady pracowało jej się najlepiej. Peter Dinklage, wcielający się w postać Tyriona Lannistera, wyznaje, że początkowo miał wątpliwości, co do występu w serialu fantasy. Przyznaje jednak, że swojej decyzji nie żałuje, określając "Grę o tron" jako najbardziej realistyczny serial, w jakim przyszło mu wystąpić, mimo iż pojawiają się w nim smoki i hordy nieumarłych. Odgrywająca rolę Aryi Stark, Maisie Williams, przyznaje, że bycie dzieckiem znacznie ułatwiło jej wczucie się w odgrywaną postać, gdyż dziecięca wyobraźnia umożliwiała jej udawanie, że wszystko to dzieje się naprawdę.

Przeczytaj także

W sieci pojawiły się również oddzielne, trwające w okolicach 5 minut, materiały poświęcone konkretnym aktorom. W swoich klipach Kit Harington, Emilia Clarke, Sophie Turner, Peter Dinklage i wielu innych odnoszą się do tego ile zawdzięczają "Grze o tron", jak bardzo serial wpłynął na ich życie oraz zdradzają, jakich rad udzieliliby swoim bohaterom.

"Gra o tron" finałowy sezon - kiedy premiera?

Pierwszy odcinek 8. sezonu "Gry o tron" zostanie wyemitowany w nocy z 14 na 15 kwietnia 2019 roku. Produkcję obejrzeć będzie można na kanale HBO oraz platformie HBO GO. Premiera ostatniego odcinka serialu odbędzie się 16 maja 2019 roku.  

Zobacz też: >> "Gra o tron": TOP5 najciekawszych teorii <<

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.