Obsada i twórcy "1983" opowiedzieli o kulisach powstawania serialu

Kamil Kacperski
06.12.2018 14:48
1983 serial Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Agnieszka Holland, Maciej Musiał, czy Robert Więckiewicz wytłumaczyli i opisali proces powstawania świata przedstawionego w pierwszym polskim serialu Netfliksa.

W środę 5 grudnia Netflix udostępnił materiały wideo, w których twórcy i aktorzy serialu "1983" opowiadają o tym, jak powstawał alternatywny świat produkcji i jak wygląda rzeczywistość, w której Żelazna Kurtyna nigdy nie upadła. O szczegółach programu mówią m.in. scenarzysta Joshua Long, reżyserki Agnieszka Holland, Olga Chajdas, Agnieszka Smoczyńska i Katarzyna Adamik oraz odtwórcy głównych ról: Maciej Musiał, Robert Więckiewicz, Michalina Olszańska, Krzysztof Wach i Zofia Wichłacz.

Pierwszy z udostępnionych materiałów dotyczył świata przedstawionego w serialu - twórcy przybliżyli to, w jaki sposób funkcjonuje Polska z rzeczywistości "1983":

1983 - w jaki sposób powstał serial Netfliksa?

W kolejnym wideo m.in. Maciej Musiał, Robert Więckiewicz i Agnieszka Holland opowiedzieli o tym, w jaki projektowano alternatywną Polskę i jakie pomysły przyszły twórcom do głowy podczas tworzenia dzielnicy wietnamskiej i budynków SB oraz milicji:

Ostatnie wideo z serii zakulisowych materiałów dotyczy zaś samej skali produkcji, która jest dość niespotykana jak na polskie realia:

Kiedy premiera 1983?

Serial "1983" zadebiutował na Netfliksie 30 listopada 2018 roku. Spotkał się z mieszanymi opiniami ze strony widzów i recenzentów, co nie spodobało się za bardzo Agnieszce Holland, która oskarżyła krytyków o "brandzlowanie się hejtem". Produkcja jest dostępna tylko na platformie Netflix.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.