"Odwróceni 2": Robert Więckiewicz i Artur Żmijewski powracają jako Blacha i Sikora

Natalia Hluzow
16.11.2018 17:00
Odwróceni 2|undefined Fot. materiały prasowe TVN

Powstaje 2. sezon "Odwróconych", w którym główne role zagrają ponownie Artur Żmijewski i Robert Więckiewicz. O czym opowiedzą nowe odcinki?

Serial "Odwróceni" zadebiutował na antenie TVN w 2007 roku. Ukazywał codzienne życie i metody działania polskich grup przestępczych, bazując w dużej mierze na prawdziwych postaciach i wydarzeniach. Głównymi bohaterami byli Paweł Sikora (Artur Żmijewski) - policjant z żelaznymi zasadami oraz Jan "Blacha" Blachowski" (Robert Więckiewicz) - członek mafii pruszkowskiej. Każdy z nich starał się "odwrócić" drugiego, czyli przeciągnąć go na swoją stronę. 

Po 12 latach od premiery serialu na antenie TVN zadebiutuje 2. sezon "Odwórconych". Co czeka "Blachę" i Sikorę w nowych odcinkach?

"Odwróceni 2" - o czym będzie?

Akcja 2. sezonu serialu "Odwróceni" toczy się kilkanaście lat później, lecz skupia się na losach tych samych bohaterów - byłego już gangstera "Blachy" i emerytowanego policjanta Sikory. Mężczyźni nie mają już ze sobą kontaktu. Członkowie mafii pruszkowskiej są na wolności po tym, jak odsiedzieli swoje wyroki. Córka Sikory Lidka (Joanna Balasz) poszła w ślady ojca i jest policjantką w Komendzie Stołecznej. Odwrócony przez Sikorę gangster "Blacha", stał się biznesmenem, literatem i jedynym na świecie świadkiem koronnym celebrytą. Wydał kilkanaście książek o mafii, spija śmietankę swojej dawnej złej sławy, a jego córka Kasia (Eliza Rycembel) właśnie skończyła z wyróżnieniem prawo.

Nierozwiązane wydarzenia z przeszłości niespodziewanie wracają jednak do bohaterów. Śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z przeszłością Blachy i Sikory, prowadzi córka Sikory Lidka razem ze swoim policyjnym partnerem Latą (Tomasz Schuchardt). Emerytowany policjant Sikora i były gangster "Blacha" są zmuszeni ponownie nawiązać współpracę. Tym razem stawka jest jednak o wiele wyższa - chodzi nie tylko o nich, ale także o życie ich dzieci.

Nowy sezon "Odwróconych" to przede wszystkich historia o ojcach i córkach. Czy córki będą musiały zapłacić za winy ojców? Rozwiązanie zaskoczy zarówno wszystkich bohaterów, jak i widzów...

"Odwróceni 2" - obsada i twórcy

Prócz Roberta Więckiewicza i Artura Żmijewskiego w serialu wystąpią ponownie Małgorzata Foremniak, , Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński, Andrzej Zieliński, Janusz Chabior i Andrzej Grabowski. Do obsady dołączyli również Joanna Balasz, Eliza Rycembel, Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Schuchardt, Tomasz Ziętek, Bartosz Gelner, Bartosz Bielenia, Olaf Lubaszenko i Mirosław Zbrojewicz.

"Odwróceni 2" - kiedy premiera w TVN?

Pomysłodawcami i autorami scenariusza kontynuacji są Artur Kowalewski, Dariusz Suska i Wojciech Ziemiński. Za reżyserię odpowiadają Michał Gazda ("Odwróceni","Wataha", "Usta, usta") oraz Jan Holoubek, twórca serialu "Rojst". Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek ("Odwróceni","Wataha").

Aktualnie trwają ostatnie dni zdjęciowe na planie "Odwróconych 2". Produkcja trafi na antenę TVN wiosną 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.