Ogłoszono casting do 5. sezonu „Gotham”. Jakie postacie pojawią się w serialu?

Sergiusz Kurczuk
16.08.2018 16:03
Ogłoszono casting do 5. sezonu „Gotham”. Jakie postacie pojawią się w serialu? Fot. kadr z filmu Mroczny Rycerz powstaje

W finale „Gotham” prawdopodobnie pojawi się ojciec jednego z najgroźniejszych przeciwników Batmana. 

W galerii przeciwników Batmana pojawia się wielu rozmaitych złoczyńców. Niektórzy śmieszą, inni wzbudzają grozę, ale chyba najniebezpieczniejszym z nich jest Bane. Mężczyzna miał dość ciężkie dzieciństwo, które uczyniło z niego szorstkiego, ale potrafiącego o siebie zadbać mężczyznę. Zadebiutował w roku 1993 i zasłynął udziałem w historii „Knightfall”. Naszprycowany środkiem chemicznym znanym jako Venom posiadał ogromną siłę i wytrzymałość. Z łatwością pokonał Batmana i złamał go - zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Jedna z najsłynniejszych scen z „Knightfall”, to moment, w którym Bane łamie kręgosłup Mrocznego Rycerza.

497 Fot. foto: kadr z komiksu Batman #497

Tom Hardy wcielił się w tę postać w filmie „Mroczny Rycerz Powstaje”.

Najnowsze informacje dotyczące ostatniego sezonu serialu „Gotham” wskazują, że wśród przeciwników ostatnich sprawiedliwych w mrocznym mieście pojawi się ojciec Bane'a.

„Gotham” sezon 5. - pojawi się King Snake?

Za dzieciństwo Bane'a odpowiada jego ojciec. Edmund Dorrance lepiej znany jako King Snake był brytyjskim najemnikiem. W pewnym momencie swojego życia dołączył do ludzi biorących udział w rewolucji na małej karaibskiej wyspie. Dorrance związał się z miejscową kobietą. Po upadku rewolucji uciekł z kraju, nie wiedząc, że kobieta jest w ciąży. Jej nienarodzony syn został skazany na dożywocie za winy Dorrance'a. Chłopak spędził większość życia w więzieniu. W końcu udało u się uciec. Przybrał pseudonim Bane i zamieszkał w Gotham City. King Snake niejednokrotnie zmierzył się z Batmanem i Robinem. 

5 Fot. foto: kadr z komiksu Robin #5

Portal That Hashtag Show wyjawił, że widzowie „Gotham” zobaczą Dorrance'a na małym ekranie. Jego biografia zostanie prawdopodobnie nieco zmodyfikowana. W obsadzie serialu pojawiła się bowiem postać imieniem Eduardo Dorrance - mężczyzna w średnim wieku. Twórcy poszukują aktora do tej roli. Jedynymi wymogami są wysportowana sylwetka, bo Dorrance został opisany jako wojownik i niestrudzony, wierny żołnierz. To jednak nie koniec nowych postaci.

Serwis podaje, że zobaczymy również Theresę Walker. Bohaterka o takim nazwisku nie pojawia się w komiksach. Twórcy poszukują aktorki w wieku około 20 lat. Postać została opisana jako urodzona liderka, skrupulatnie planująca każdy swój ruch. Kobieta będzie chciała wypełnić misję, która przysłuży się jej rodzinie. 

5. sezon „Gotham” trafi na antenę stacji Fox na początku roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.