"Opowieść podręcznej" doczeka się kontynuacji. Margaret Atwood ogłosiła tytuł i datę premiery

Natalia Hluzow
29.11.2018 14:50
Opowieść podręcznej sequel|undefined Fot. okładka książki "Opowieść podręcznej"

Ponad 30 lat po wydaniu "Opowieści podręcznej" Margaret Atwood ogłosiła, że pracuje nad kontynuacją powieści, na której oparto wyjątkowy serial o tym samym tytule.

Wydana po raz pierwszy w 1985 roku powieść Margaret Atwood doczeka się kontynuacji. Po ogromnym sukcesie serialu "Opowieść podręcznej" autorka literackiego pierwowzoru zdecydowała się na napisanie sequela swojej książki. 

Sequel "Opowieści podręcznej" - o czym będzie?

Pisarka ogłosiła pracę nad kolejną książką na Twitterze. W poście podała też jej tytuł oraz datę premiery. 

Nowa powieść ma nosić tytuł "The Testaments". Jej akcja ma toczyć się 15 lat po ucieczce głównej bohaterki, Offred, z potwornego Gilead. Jak czytamy w udostępnionym przez Atwood spocie:

Wszystko, o co kiedykolwiek pytaliście na temat Gilead i jego funkcjonowania, stało się inspiracją dla tej książki. No, prawie wszystko. Inną inspiracją jest świat, w którym żyjemy.

Gilead to fikcyjne państwo funkcjonujące w ramach dystopijnej przyszłości, które zastąpiło Stany Zjednoczone po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej. W rządzonym przez ekstremalnych fundamentalistów kraju kobiety uczyniono niewolnicami mężczyzn z klasy rządzącej, przydzielając je do poszczególnych funkcji. Najgorszą ze wszystkich jest rola podręcznej - własności bogatego małżeństwa, któremu ma rodzić dzieci będące owocem rytualnego gwałtu.

W 2017 roku na platformie Hulu zadebiutował serial na podstawie powieści Atwood z Elisabeth Moss w roli głównej. Po sukcesie drugiej serii, serwis zapowiedział 3. sezon "Opowieści podręcznej".

Książka "The Testaments" ma trafić do sprzedaży we wrześniu 2019.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.