"Opowieść podręcznej" pobiła rekord nagród Emmy. To pierwszy taki przypadek w historii ceremonii

21.09.2021 10:46
"Opowieść podręcznej" pobiła rekord nagród Emmy. To pierwszy taki przypadek w historii ceremonii Fot. SplashNews.com/East News

"Opowieść podręcznej" właśnie pobiła rekord podczas ceremonii Emmy 2021, chociaż to akurat takie odznaczenie, którego twórcy serialu woleliby raczej nie mieć.

Opowieść podręcznej pobiła rekord nagród Emmy. W zły sposób

Serial "Opowieść podręcznej" był nominowany w 21 kategoriach, licząc zarówno Creative Arts, jak i Primetime. Produkcja przegrała jednak w każdej z tych kategorii - będąc tym samym rekordzistą i największym przegranym w historii ceremonii rozdania nagród Emmy.

Polecamy

To pobiło rekord, który w 2012 roku ustawił serial "Mad Men" - ten przegrał w 17 nominowanych kategoriach. Wcześniej natomiast "prym" wiodły produkcje "Northern Exposure" oraz "The Larry Sanders Show", które przegrały po 16 nominacji.

Co ciekawe, "Opowieść podręcznej" była jednym z najczęściej nominowanych seriali w tym roku. Pobiły je tylko produkcje "WandaVision" z 23 nominacjami oraz "The Crown" i "The Mandalorian". Obie miały po 24 nominacje (serial Disney+ zdominował w rozdaniu Creative Arts Emmy, które skupia się raczej na zakulisowej pracy producentów, scenografów, kostiumografów, wizażystów, itp.). 

Polecamy

Serial był nominowany m.in. w kategoriach Najlepszego serialu dramatycznego i Najlepszej kobiecej roli pierwszoplanowej w serialu dramatycznym (tutaj nominację zdobyła Elizabeth Moss). W obu kategoriach przegrał z "The Crown" - w aktorskiej konkretnie z Olivią Colman, która wcielała się w Królową Elżbietę II. 

Na szczęście twórcy mogą się cieszyć z tego, że mają już kilka nagród na koncie - "Opowieść podręcznej" wygrała w obydwóch tych kategoriach w 2017 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.