Piekło kobiet powraca! Zobacz zwiastun i ekskluzywne zdjęcia z 2. sezonu „Opowieści podręcznej”

Natalia Hluzow
15.01.2018 14:50
Piekło kobiet powraca! Zobacz zwiastun i ekskluzywne zdjęcia z 2. sezonu „Opowieści podręcznej” Fot. kadr z wideo 'The Handmaid’s Tale': Here’s Your First Look At Season 2/Entertainment Weekly

Premiera 2. sezonu obsypanego nagrodami serialu zbliża się wielkimi krokami. Zapowiada ją pierwszy trailer i ekskluzywne fotosy.

„Opowieść podręcznej” święci triumfy na najważniejszych festiwalach związanych z branżą telewizyjną i filmową. Zdobywca m.in. 8 nagród Emmy oraz 2 Złotych Globów za najlepszy serial dramatyczny i najlepszą główną rolę żeńską (dla Elisabeth Moss) powraca z 2. sezonem już w kwietniu 2018 roku. Zwiastun i ekskluzywne fotosy zapowiadają, że będzie on jeszcze bardziej przerażający niż sezon pierwszy.

Trailer „Opowieści podręcznej 2” jest już dostępny!

Platforma Hulu zaprezentowała pierwszy oficjalny zwiastun swojej oryginalnej produkcji. W tle słyszymy niepokojący cover utworu Buffalo Springfield – „For What Its Worth”, widzimy – m.in. to, co spotkało Offred po wejściu do czarnego vana na koniec 1. sezonu serialu.

Trailer nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły nowego sezonu. Możemy się jednak domyślić, że główna bohaterka trafiła w miejsce o wiele gorsze niż dom Waterfordów. Być może jest to owiana złą sławą Kolonia, gdzie zsyła się skazane. Jednak – jak wynika ze zwiastuna – nie tylko ona zapłaci za swą niesubordynację wobec systemu.

„Opowieść podręcznej” to ekranizacja powieści o piekle kobiet

Serial jest telewizyjną adaptacją powieści Margaret Atwood z 1985 roku. Opowiada o dystopijnej przyszłości, w której Ameryka przeistoczyła się w Republikę Gilead – państwo stworzone przez nacjonalistyczną organizację, która powołując się na boskie prawa sprowadziła ostatnie płodne kobiety do roli chodzących inkubatorów – niewolnic, których jedynym zadaniem jest powić potomka swojemu panu i jego żonie.

opowieść podręcznej ceremonia Fot. foto: kadr z wideo

Kogo zobaczymy w obsadzie 2. sezonu „Opowieści podręcznej”?

W główną bohaterkę June (której zostaje nadane imię Offred), schwytaną podczas próby ucieczki do Kanady, wciela się genialna Elisabeth Moss. Prócz niej w 2. sezonie zobaczymy ponownie Josepha Finnesa jako komendanta Waterforda, Yvonne Strachovski w roli jego żony, Sereny Joy, Samirę Wiley, która wcieli się w przyjaciółkę June, Moirę, oraz Madeline Brewer jako Janine i Maxa Minghellę jako Nicka. Premiera już w kwietniu 2018 roku. W Polsce serial można oglądać za pośrednictwem serwisu Showmax.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.