„Opowieść podręcznej” zostanie wyemitowana w ogólnopolskiej telewizji

Natalia Hluzow
17.10.2018 14:35
Opowieść podręcznej|undefined Fot. kadr z serialu "Opowieść podręcznej"

Obsypany nagrodami serial ukazujący dystopijną wizję przyszłości, w której płodne kobiety zostały sprowadzone do roli chodzących inkubatorów, już niebawem zadebiutuje w polskiej telewizji. 

Wszyscy, którzy stronią od internetowych platform streamingowych, już niebawem będą mogli zapoznać się z głośnym hitem zrealizowanym na podstawie powieści Margaret Atwood. „Opowieść podręcznej” zadebiutuje w ogólnopolskiej telewizji. Serial wyemituje stacja Stopklatka TV.

„Opowieść podręcznej” – kiedy premiera na Stopklatka TV?

Jak podaje portal Wirtualne Media, „Opowieść podręcznej” zadebiutuje w polskiej telewizji 7 listopada 2018 roku. Stacja wyemituje tego dnia 2 pierwsze odcinki serialu. Kolejne epizody będzie można oglądać w każdą środę. Emisja 2. sezonu „Opowieści podręcznej” zaplanowana jest na jesień 2019 roku.

„Opowieść podręcznej” – przestroga ukazująca piekło kobiet

„Opowieść podręcznej” to nagrodzona 2 Złotymi Globami i 11 statuetkami Emmy przestroga dla wszystkich, którzy nie chcą dostrzegać, że lekceważenie praw kobiet może doprowadzić do wielkiej tragedii.

Oparty na powieści Margaret Atwood serial opowiada alternatywną, dystopijną historię Stanów Zjednoczonych, które po licznych wojnach i katastrofie ekologicznej zostały przekształcone w Gilead – totalitarny reżim oparty na ekstremalnym fundamentalizmie. W związku z problemem masowej bezpłodności wśród kobiet w nowym państwie, aby odnowić populację, zdolne do zajścia w ciążę kobiety są zmuszane do rodzenia dzieci na rzecz klasy rządzącej pod groźbą zesłania do obozu pracy przy toksycznych odpadach.

Pierwszy sezon „Opowieść podręcznej” zbiegł się w czasie z licznymi protestami przeciwko seksizmowi i kulturze gwałtu, przez co stał się swoistym manifestem kobiet. Druga odsłona serialu ukazała jeszcze mroczniejsze oblicze Gileadu i okazała się jeszcze bardziej aktualna. Jedną z akcji organizowanych w ramach promocji serialu był przemarsz podręcznych ulicami Warszawy.

Opowieść podręcznej 2 Fot. foto: Radosław Nawrocki/Showmax

„Opowieść podręcznej” sezon 3 – kiedy premiera?

Serwis Hulu ogłosił już w kwietniu 2018, że zrealizuje 3. sezon „Opowieści podręcznej”. Jego premiera w Polsce, podobnie jak w przypadku poprzednich sezonów, odbędzie się na platformie Showmax.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.